Sdruženář Slavík počtvrté v sezóně získal jeden bod

SEEFELD

Druhý sprinterský závod sdruženářů v Seefeldu vyhrál Francouz Jason Lamy Chappuis a pojistil si třetí místo v průběžném pořadí. Aktuálně nejlepší český sdruženář Tomáš Slavík počtvrté v sezóně získal jeden bod za poslední honorovanou 30. pozici.

V rakouském zimním středisku byl dnes původně na programu dlouhý závod na 15 km. Kvůli špatnému počasí však nebyli sdruženáři schopni absolvovat druhé kolo, takže se započítávalo pouze to, které si v sobotu právě kvůli nepříznivé meteorologické předpovědi naskákali "do zásoby". Běžecká trať byla analogicky zkrácena o polovinu na 7,5 km.

Lamy Chapuis dosáhl na druhou výhru v sezoně po druhém místě ve skokanské části, v cíli si vyměnil pořadí s domácím Bernhardem Gruberem. Třetí skončil vítěz ze soboty, další rakouský závodník Christoph Bieler.

Slavík uhájil poslední bodované umístění poté, co se propadl o tři pozice oproti skoku. Pavel Churavý se zvládl posunout jen na 34. pozici, Miroslav Dvořák po 43. příčce na můstku do běhu nenastoupil.

Světový pohár pokračuje za tři týdny třemi závody v Liberci.

SP (Seefeld) - sprint 7,5 km:
1. Lamy Chappuis (Fr.) 18:01,6, 2. Gruber -4,5, 3. Bieler (oba Rak.) -8,7, 4. Moan (Nor.) -18,3, 5. Ackermann (Něm.) -18,9, 6. Demong (USA) -20,0, ...30. Slavík -1:44,5, 34. Churavý (oba ČR) -2:26,7.