Rubriky:

Lyže a snowboard

V ještědském areálu se utrhla stráň, SP ve skoku ohrožen není

29. ledna 2008 14:48 - LIBEREC

U skokanských můstků na Ještědu se v pondělí zřítil velký kus stráně vedle dojezdové roviny. Hlína a kusy kamenů se zastavily ještě před zasněženou plochou. Závody Světového poháru na konci příštího týdne nejsou ohroženy. ČTK to řekl liberecký primátor Jiří Kittner.

"Svah se sesunul kvůli dlouhotrvajícím dešťům. Uvolnilo se asi 1000 metrů krychlových, což pro nás znamená komplikace. Nejde ale o nic fatálního," uvedl Kittner. Stráň sjela dolů vedle nově budované tribuny. Uvolněný pruh je dlouhý asi 25 metrů, dole má šířku asi 30 metrů a nahoře 20 metrů. Vedle něj stojí na betonových základech tribuna a ani se nepohnula.

Okolní terén prozkoumal hydrogeolog a údajně již hrozí jen menší sesuv zeminy na vrcholu svahu. Uvolněná hlína a kamení s sebou vzaly několik polí z dřevěného zábradlí a železné schody. Kus z nich se odtrhl.

"Narušený svah zabezpečíme a nějakou horninu z něj asi odvezeme," řekl Kittner. Před dojezdovou plochu odborníci pravděpodobně umístí pevná svodidla. Zadržela by kameny nebo hlínu, pokud by ještě z utrženého svahu ujížděly.

Světový pohár se na Ještědu uskuteční 8. a 9. února. Na můstku v současné době roztál sníh pouze na malém prostoru ve střední části dopadového oblouku. "Můstek na Ještědu na Světový pohár připravíme. Sníh můžeme v nejhorším vzít ze sjezdovek. Aby se ale konaly i Světové poháry v běhu a severské kombinaci ve Vesci, musí začít co nejrychleji sněžit nebo alespoň mrznout," uvedl Kittner.

Sdruženáři a běžci se v Liberci utkají při Světových pohárech v polovině února. Na můstcích na Ještědu a na okruzích ve Vesci se uskuteční celkem devět závodů Světového poháru a stanou se generálkou na mistrovství světa v roce 2009.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard