Kraus poprvé v sezóně nevyhrál závod SP ve skikrosu

DEER VALLEY

Skikrosař Tomáš Kraus v sobotu poprvé v sezóně nevyhrál závod Světového poháru. Po triumfech v Les Contamines, Flaine a Kreischbergu skončil v americkém Deer Valley pátý. Zvítězil Kanaďan Davey Barr.

Kraus dojel v semifinále na nepostupovém třetím místě, poté vyhrál alespoň malé finále před bývalým krajanem Stanleym Hayerem, nyní Kanaďanem. Z boje o čtvrté prvenství v sezóně ho vyřadili Švýcar Michael Schmid a Američan Daron Rahlves, kteří pak ve finále skončili na třetím respektive čtvrtém místě. Druhý byl další domácí lyžař Casey Puckett.

V Deer Valley je ještě na programu SP paralelní jízda v boulích.

Výsledky - skikros:
Muži: 1. Barr (Kan.), 2. Puckett (USA), 3. Schmid (Švýc.), 4. Rahlves (USA), 5. Kraus (ČR), 6. Hayer, 7. Delbosco (oba Kan.), 8. Piccard (Fr.), ...25. Šafář, 50. Soukup (oba ČR).
Průběžné pořadí SP (po 4 z 9 závodů): 1. Kraus 345, 2. Schmid 214, 3. Puckett 160, 4. Gavaggio (Fr.) 156, 5. Barr 153, 6. Hayer 124, ...50. Šafář 7.
Ženy: 1. Davidová (Fr.), 2. Faričová (Slovin.), 3. Serainová (Švýc.), 4. Boulangeatová (Fr.), 5. Iljansová (Švéd.), 6. Demersová (Kan.), 7. Fukušimaová (Jap.), 8. McFetridgeová (Kan.).
Průběžné pořadí SP (po 4 z 9 závodů): 1. Davidová 301, 2. Boulangeatová 260, 3. Faričová 196, 4. Owensová (Austr.) 182, 5. Berntsenová (Nor.) 169, 6. Huttaryová (Rak.) 165, ...42. Šitková (ČR) 8.