Sudová skončila v paralelní jízdě v boulích čtvrtá, v SP je třetí

DEER VALLEY

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová obsadila čtvrté místo v sobotním závodu Světového poháru v paralelní jízdě v boulích v Deer Valley. Opět tak jen těsně zůstala pod stupni vítězů, na které se z pěti dosavadních dílů SP dostala jen díky lednové třetí pozici v Lake Placid. Vedle toho má na kontě ještě další čtvrté, páté a sedmé místo, v průběžném pořadí poháru se vyhoupla na třetí příčku.

Česká lyžařka v boulích Nikola Sudová v Mont Gabriel

Sudová postoupila z kvalifikace jako třetí a ve vyřazovací části pak prošla až do semifinále. Poté ale nestačila na pozdější vítězku Shelly Robertsonovou z USA a v duelu o třetí místo prohrála i s Kanaďankou Kristi Richardsovou. Druhé místo v Deer Valley obsadila Rakušanka Margarita Marblerová, která vede průběžné pořadí SP.

Závod mužů vyhrál Kanaďan Vincent Marquis.

Výsledky - paralelní jízda v boulích:
Muži: 1. Marquis (Kan.), 2. Gardner (USA), 3. Bilodeau (Kan.), 4. Deneen (USA), 5. Begg-Smith (Austr.), 6. Colas (Fr.).
Průběžné pořadí SP (po pěti závodech): 1. Begg-Smith 310, 2. Colas 264, 3. Marquis 254, ...46. Vaculík (ČR) 10.
Ženy: 1. Robertsonová (USA), 2. Marblerová (Rak.), 3. Richardsová (Kan.), 4. N. Sudová (ČR), 5. Dufourová-Lapointeová (Kan.), 6. Snydermanová (USA).
Průběžné pořadí SP (po pěti závodech): 1. Marblerová 275, 2. Stoljarovová (Rus.) 245, 3. N. Sudová 241.