Vonnová vyhrála další sjezd a vede Světový pohár

SESTRIERE

Americká lyžařka Lindsay Vonnová opět potvrdila roli nejlepší sjezdařky současnosti. V italském Sestriere vybojovala v sedmém sjezdu letošní sezony Světového poháru čtvrté prvenství a upevnila si vedení průběžném pořadí disciplíny. Zároveň se zásluhou pátého triumfu v sezoně dostala do čela celkového hodnocení seriálu před Rakušanku Nicole Hospovou.

Vonnová zvládla necelé tři kilometry dlouhou trať o 62 setin sekundy rychleji než druhá Kanaďanka Kelly Vanderbeeková. "Povedla se mi čistá jízda, lyže mi jely výborně. Přesto mě překvapilo, o kolik jsem vyhrála," uvedla třiadvacetiletá Američanka, která byla nejrychlejší i v pátečním závěrečném tréninku.

Třetí skončila překvapivě domácí Nadia Fanchiniová. Bývalá trojnásobná juniorská mistryně světa se teprve nedávno mohla vrátit k lyžařské kariéře. Jednadvacetiletou Italku potkaly v létě na soustředění v Chile srdeční problémy a musela na čas s vrcholovým sportem přestat. V pátém závodě po návratu vybojovala podruhé v kariéře umístění na stupních vítězů.

Specialistka na točivé disciplíny Hospová se snažila udržet první místo ve Světovém poháru a jen těsně se jí to nepovedlo. Sjezd dokončila na 23. místě. "Spokojená samozřejmě nejsem. Sníh byl hrozně agresivní a je těžké jet na něm rychle, to je pořád můj velký handicap. Ale Světový pohár jen tak nevzdám," prohlásila Hospová, jejímž maximem ve sjezdu je čtvrté místo.

Výsledky - sjezd:
1. Vonnová (USA) 1:38,86, 2. Vanderbeeková (Kan.) -0,62, 3. N. Fanchiniová (It.) -0,77, 4. Götschlová (Rak.) a Stygerová (Švýc.) obě -0,85, 6. Rieschová (Něm.) -0,96, 7. Janyková (Kan.) -1,05, 8. Marshallová (USA) -1,17, 9. Gisinová (Švýc.) -1,22, 10. Pärsonová (Švéd.) -1,25.