Stíhačku na MS biatlonistů vyhrál Björndalen, Šlesingr útočil na bronz

ÖSTERSUND

Český biatlonista Michal Šlesingr dlouho bojoval v nedělním stíhacím závodě na mistrovství světa o medaili, nakonec finišoval po bezchybném střeleckém výkonu pátý a o jednu příčku vylepšil umístění ze sobotního sprintu. Vyhrál norský biatlonista Ole Einar Björndalen, který si připsal osmý individuální titul v kariéře. Stříbro vybojoval ve švédském Östersundu sobotní vítěz Maxim Čudov z Ruska, třetí doběhl Alexander Wolf z Německa.

Šlesingr dal stejně jako v sobotu zapomenout na své trápení z předchozího průběhu sezony a znovu promlouval do boje o nejvyšší příčky. Skvěle se mu dařila především střelba, v Östersundu zatím zasáhl každý terč. Díky jisté ruce se hned po první položce posunul na páté místo a v bezchybném výkonu s malorážkou pokračoval.

Zaváhaní ostatních soupeřů při úvodní střelbě vestoje dokonce pětadvacetiletému rodákovi z Ústí nad Orlicí pomohlo na čtvrté místo, na bronz v tu chvíli ztrácel jen devět sekund. Ještě blíže třetímu cennému kovu z MS v kariéře byl Šlesingr o chvíli později, po poslední položce mu k třetímu místu scházelo jen necelých pět sekund. V závěru ale nakonec podlehl Wolfovi i Rusovi Dmitriji Jarošenkovi, přesto svedl ještě úspěšný fotofiniš s Francouzem Simonem Fourcadem.

Souboj o titul nabídl dramatickou podívanou, do které hned od úvodu razantně vstoupil Björndalen. Díky dvěma Čudovovým minelám při první střelbě se protlačil do čela závodu, odkud ho už nikdo nedokázal sesadit. Norský fenomén si situaci lehce zkomplikoval při druhé zastávce, ale když závěrečnou stojku zvládl s čistým štítem, bylo jasné, že oslaví již 81. vítězství v SP.

Čudovovi nebyl nic platný ani mohutný finiš, na Björndalena ztratil deset sekund. Nenápadným výkonem si pro bronz dojel Wolf, kterému zbylo více sil než Jarošenkovi. Vedle Šlesingra se dařilo i dalším Čechům; Zdeněk Vítek se posunul na solidní 16. místo, Roman Dostál na 33. místo. Jaroslav Soukup skončil 49.

MS v biatlonu - Östersund (Švéd.)
Muži - stíhací závod (12,5 km):
1. Björndalen (Nor.) 31:04,5 (2 trestné okruhy), 2. Čudov (Rus.) -10,1 (4), 3. Wolf (Něm.) -42,8 (1), 4. Jarošenko (Rus.) -50,0 (2), 5. Šlesingr (ČR) -52,5 (0), 6. Fourcade (Fr.) -52,6 (1), 7. Rösch (Něm.) -58,0 (2), 8. Čerezov (Rus.) -58,2 (3), 9. Hanevold (Nor.) -58,5 (2), 10. Burke (USA) -1:18,6 (2), ...16. Vítek -1:34,1 (2), 33. Dostál -2:59,1 (2), 49. Soukup (všichni ČR) -4:25,8 (4).