Jarošík Moskvu nespasil

Fotbalisté CSKA Moskva nevyužili ve druhém předkole Ligy mistrů výhodu domácího prostředí. V utkání s Vardarem Skopje zahodili spoustu šancí a překvapivě prohráli 1:2. Blíž do třetího předkola, v němž čeká pražská Sparta, tak mají nečekaně fotbalisté z Makedonie. VÝSLEDKY PŘEDKOLA LIGY MISTRŮ

Jiří Jarošík (vpravo) byl klíčovým mužem CSKA, porážce ale nezabránil.

Na stadionu moskevského Dynama viděli diváci, mezi nimiž byli i letenský trenér Jiří Kotrba a ředitel Miroslav Pelta, trvalou převahu favorizovaného CSKA. Zvláště exsparťan Jiří Jarošík dělal všechno pro to, aby se se svým novým klubem znovu podíval na Letnou. Už ve druhé minutě měl velkou šanci a v třiadvacáté trefil tyč. Ještě do přestávky ho napodobil Janovskij, jehož hlavička skončila rovněž na brankové konstrukci.

Druhý poločas začal opět Jarošíkovou parádní akcí, při níž elegantně obešel jednoho z makedonských zadáků, ale brankář Zekir byl na místě. Naopak jeho ruský protějšek Akinfejev v 55. minutě špatně vyběhl a Groždanovski přesnou střelou zmrazil hlediště. Šokovaný ruský vicemistr se nezmohl na vážnější odpor, naopak v 64. minutě inkasoval podruhé po střele Brazilce Oliveiry. Až těsně před koncem vykřesal naději do odvety Samodin.

Velmi nadějné výhry ze soupeřových hřišť si odvezly také CSKA Sofie a GAK Štýrský Hradec.

Výsledky:
CSKA Moskva - Vardar Skopje (Mak.) 1:2
Poločas: 0:0. Branky: 90. Samodin - 55. Groždanovski, 64. Oliveira.
Pjunik Jerevan - CSKA Sofie 0:2
Poločas: 0:1. Branky: 17. Jančev, 48. Mukassi.
SK Tirana - GAK Štýrský Hradec (Rak.) 1:5
Poločas: 1:3. Branky: 8. Xhafa - 42. a 82. Naumoski, 15. Bazina, 33. Aufhäuser, 55. Standfest.
Maribor (Slovin.) - Dinamo Záhřeb 1:1
Poločas: 1:1. Branky: 37. Pekič - 33. Kranjcar.
MŠK Žilina - Maccabi Tel Aviv 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 86. Bažík.
MTK Budapešť - HJK Helsinky 3:1
Poločas: 2:0. Branky: 38. a 42. Da Silva, 90. Rednic - 53. Kottila.
FBK Kaunas (Lit.) - Celtic Glasgow 0:4
Poločas: 0:2. Branky: 13. Larsson, 29. Sutton, 52. Maloney, 85. Miller.
FC Kodaň - Sliema Wanderers (Malta) 4:1
Poločas: 3:0. Branky: 28. z pen. a 66. Larsen, 23. Zuma, 44. Jönsson - 51. Dončič.
Partizan Bělehrad - Djurgaarden Stockholm 1:1
Poločas: 0:0. Branky: 60. Ilič - 73. Makondele.
Rapid Bukurešť - Anderlecht Brusel 0:0
Bohemians Dublin - Rosenborg Trondheim (Nor.) 0:1
Poločas: 0:1. Branka: 35. Karadas.