Snowboardista Bakeš skončil v závodu SP v Koreji osmý

GANGWON

Český reprezentant David Bakeš obsadil v pátečním závodu ve snowboardcrossu v Koreji osmé místo a poprvé ve Světovém poháru pronikl do elitní desítky. Soutěž v Gangwonu vyhrál Francouz Pierre Vaultier, který se díky tomu dostal do vedení i v průběžném pořadí disciplíny.

Stejně jako pětadvacetiletý Bakeš neuspěl v semifinále ani stříbrný olympijský medailista Radoslav Židek ze Slovenska, vítěz kvalifikace, který poté vyhrál malé finále a skončil pátý. Další český snowboardista Michal Novotný nepostoupil do čtvrtfinále a obsadil osmnácté místo, čímž zopakoval svůj nejhorší výsledek sezony z minulého závodu ve švýcarském Leysinu.

SP ve snowboardcrossu:
Muži: 1. Vaultier (Fr.), 2. Holland (USA), 3. Ligocki (Pol.), ...8. Bakeš, 18. Novotný, 45. Heiník (všichni ČR).
Průběžné pořadí SP (po pěti závodech): 1. Vaultier 2950, 2. Sivertzen (Nor.) 2800, 3. Fuchs (Rak.) 2370, ...12. Novotný 1040, 22. Bakeš 769,4, 49. Heiník 76,4, 59. Fleisar (ČR) 43.
Ženy: 1. Rickerová (Kan.), 2. Jacobellisová (USA), 3. Franconová (Švýc.), ...27. Koukalová (ČR).
Průběžné pořadí SP (po pěti závodech): 1. Rickerová 3250, 2. Jacobellisová 3200, 3. Franconová 3060, ...29. Koukalová 310, 45. Krejčová (ČR) 50.