Kraus vyhrál ve Světovém poháru další závod ve skikrosu

SIERRA NEVADA

Skikrosař Tomáš Kraus vyhrál další závod Světového poháru ve španělské Sierra Nevadě. Dvojnásobný mistr světa v pátek opět ani jednou neprohrál a ve finálové jízdě porazil bývalého krajana a nyní Kanaďana Stanleyho Hayera. Třetí skončil Švýcar Andreas Steffen.

Kraus má v čele průběžného pořadí seriálu náskok 231 bodů a už v příštím závodu 6. března v Grindelwaldu se může potřetí v kariéře radovat z celkového vítězství v SP. O to víc ho může mrzet, že se příští díl seriálu nepojede na šumavském Špičáku, kde byl závod 28. února z finančních důvodů zrušen.

Český skikrosař vyhrál v letošní sezóně čtvrtý závod Světového poháru z pěti a nemá konkurenci. V zámoří se mu podařilo vyhrát také závod Americké série ve Squaw Valley. Jednadvacátý v pátek dojel další český reprezentant Zdeněk Šafář. Závod žen vyhrála rovněž královna sezóny Ophelie Davidová z Francie.

V Sierra Nevadě se mělo původně jet až v sobotu, ale kvůli nepříznivé předpovědi organizátoři závod posunuli o den dopředu.

SP ve skikrosu v Sierra Nevadě:
Muži: 1. Kraus (ČR), 2. Hayer (Kan.), 3. Steffen (Švýc.), 4. Delbosco (Kan.), 5. Lewen (Švéd.), 6. Lenel (Fr.), 7. Takizawa (Jap.), 8. Mani (Švýc.), ...21. Šafář (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 5 z 8 závodů): 1. Kraus 445 bodů, 2. Schmid (Rak.) 214, 3. Hayer 204, 4. Barr (Kan.) 182, 5. Puckett (USA) 160, 6. Gavaggio (Fr.) 156.
Ženy: 1. Davidová (Fr.), 2. Berntsenová (Nor.), 3. Ofnerová (Rak.), 4. Iljansová (Švéd.), 5. Boulangeatová (Fr.), 6. Serainová (Švýc.).
Průběžné pořadí SP (po 5 z 8 závodů): 1. Davidová 401, 2. Boulangeatová 305, 3. Berntsenová 249, 4. Faričová (Slovin.) 222, 5. Owensová (Austr.) 214, 6. Fukušimaová (Jap.) 178.