Biatlonistka Tryznová skončila na ME ve stíhacím závodu jedenáctá

Česká biatlonistka Zuzana Tryznová neudržela na mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě druhé místo ze sprintu a ve stíhacím závodu dnes vinou špatné střelby skončila jedenáctá. Závod ovládly ukrajinské reprezentantky Nina Karasevičová před vítězkou pátečního sprintu Oksanou Jakovlevovou. Ve stíhacím závode juniorek získala stříbro Veronika Vítková.

Tryznová musela ve větrném počasí na tající měkké trati běžet celkem deset trestných okruhů, trať si tak prodloužila o zhruba 1500 metrů. V cílové rovince neúspěšně bojovala o desáté místo s Norkou Liv Eiklendovou. "Trestná kola mě stála hodně sil, které mi chyběly ve finiši. Střelecké položky vleže jsem ještě neměla nejhorší, střelba vestoje ve větru ale byla velmi špatná," posteskla si v cíli Tryznová.

Souboj o zlato rozhodla lepší střelba Karasevičové, která se dostala na první místo hned v druhém okruhu, neboť Jakovlevová dvakrát minula terč. "Závod na těžké trati byl velmi obtížný. Hodně mi pomohl vítr, který se utišil právě v okamžiku, kdy jsem byla na střelnici," řekla Karasevičová po největším úspěchu v dosavadní kariéře.

O deset pozic si oproti sprintu polepšila Miroslava Špácová a obsadila 23. místo. Magda Rezlerová začala nadějně, v první střelecké položce neminula ani jeden terč, ovšem v dalších třech nasbírala jedenáct chyb a skončila na 28. pozici.

Juniorka Vítková si po pátečním třetím místě ještě o jednu příčku polepšila. "Závod byl ještě těžší než v pátek. Běžela jsem, co to šlo a soustředila se na střelbu. Vítr se po nástřelu na střelnici utišil," řekla. Prvenství ze sprintu udržela Francouzka Marine Bollietová.

ME v biatlonu - stíhací závod na 10 km:
Ženy (10 km): 1. Karasevičová 37:23,9 (5), 2. Jakovlevová (obě Ukr.) -1:16,1 (7), 3. Filipovová (Bul.) -1:46,8, 4. Adlerová (Něm.) -2:27,6 (5), 5. Slezáková (SR) -2:32,5 (3), 6. Döllová (Něm.) (7), ... 11. Tryznová -3:59,4 (10), 23. Špácová -7:00,6 (6), 28. Rezlerová -7:43,8 (11), 38. Líkařová (všechny ČR) -10:11,1 (8).
Juniorky (10 km): 1. Bollietová (Fr.) 37:34,5 (3), 2. Vítková (ČR) -45,5 (5), 3. Sadilovová (Rus.) -1:57,5 (4), ... 9. Hořejší -4:05,4 (3), 21. Zvařičová -7:22,1 (6), 22. Johanidesová (všechny ČR) -7:31,8 (5).