Sdruženář Dvořák na SP v Polsku zajel životní výsledek

ZAKOPANÉ

Životního úspěchu dosáhl v nedělním závodě Světového poháru sdruženářů v polském Zakopaném český reprezentant Miroslav Dvořák. Dvacetiletý člen Dukly Liberec skončil ve sprintu na 15. místě. Ještě o dvě příčky lepší byl jeho krajan Tomáš Slavík, který za vítězným Rakušanem Bernhardem Gruberem zaostal o necelých 50 sekund.

Dvořák po úvodní skokanské části figuroval na 17. příčce. V běhu na 7,5 km dokázal umístění o dvě místa vylepšit a výrazně překonal své dosavadní maximum. Při premiéře v SP vybojoval ve sprintu v Oslu 24. místo.

Slavík si naopak v běžecké části pohoršil. Po skocích mu patřila desátá příčka, o niž se dělil s lídrem seriálu Ronnym Ackermannem.

Německému favoritovi se v neděli vůbec nedařilo. Obsadil až 11. místo, což je jeho nejhorší výsledek v sezóně. V čele průběžného pořadí SP si však udržel náskok 199 bodů před druhým Američanem Billem Demongem.

Sdruženáři absolvovali v Zakopaném jen nedělníní sprint, sobotní závod s hromadným startem byl kvůli nepřízni počasí zrušen.

SP Zakopané - sprint 7,5 km:
1. Gruber (Rak.) 18:51,8, 2. Schmmid (Švýc.) -12, 3. Demong (USA) -13, 4. Stecher (Rak.) -16,2, 5. Tande (Nor.) -19,8, 6. Beetz -21,6, 7. Frenzel (oba Něm.) -23,9, 8. Bieler (Rak.) 33,5, 9. Rian (Nor.) -39,5, 10. Rainer (Rak.) 42,4, ...13. Slavík -49,3, 15. Dvořák -1:00,8, 37. Vodseďálek (všichni ČR) -2:36,2.