Rubriky:

Lyže a snowboard

Biatlonistky Ukrajiny vyhrály štafetu, české juniorky mají stříbro

24. února 2008 14:52 - NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Štafeta biatlonistek Ukrajiny potvrdila v Novém Městě na Moravě roli hlavních favoritek a zcela suverénně získala titul mistryň Evropy. Ukrajinské kvarteto pro nedělní závod na 4x6 kilometrů tvořily Oksana Jakovlevová, Vita Semerenková, Valj Semerenková a Oksana Chvostěnková. Česká štafeta žen nestartovala, v závodu juniorek si domácí trojice Veronika Zvařičová, Veronika Hořejší a Veronika Vítková dojela pro stříbrnou medaili.

Vítězka pátečního sprintu Jakovlevová získala hned na prvním úseku ženské štafety téměř minutový náskok, který se ukázal jako rozhodující. Ukrajinky, jež se představily ve stejné sestavě jako před týdnem na mistrovství světa v Östersundu, kde vybojovaly stříbrné medaile, už před sebe nikoho ze soupeřek nepustily.

"V poledním slunci už byla trať velice těžká. O našem jasném vítězství rozhodla dobrá střelba. Cesta k prvenství ale tak snadná nebyla, neboť se na startu sešla dost kvalitní konkurence," uvedla po dojezdu do cíle poslední členka ukrajinské štafety Chvostěnková.

Ze hry o další pořadí na stupních vítězů vyšly vítězně Němky, jejichž nedělní stříbrná medaile byla jedinou na mistrovství Evropy. Ještě po polovině závodu sice byly druhé Norky, pak si ale umístění pokazily špatnou střelbou a dvěma trestnými koly.

V závodě juniorek odvedla česká trojice výborný střelecký výkon a nemusela absolvovat ani jedno trestné kolo. Zvařičová byla sice po prvním úseku až čtvrtá, ale Hořejší pak posunula český tým na druhé místo a poslední členka štafety Vítková si už mohla s bezpečným náskokem vychutnat cestu ke stříbru.

ME v biatlonu - štafety žen:
Ženy (4x6 km): 1. Ukrajina (Jakovlevová, Vita Semerenková, Valj Semerenková, Chvostěnková) 1:21:19,2 (1), 2. Německo (Bachmannová, Niziaková, Döllová, Adlerová) -1:04,6 (0), 3. Norsko (Eikelandová, Ringenová, Isaksenová, Fannemelová) -3:28,5 (2), 4. Rusko -3:40,7 (2), 5. Slovensko -5:15,1 (3), 6. Francie -6:37,9 (0).
Juniorky (3x6 km): 1. Rusko (Viluchonová, Sadilovová, Maximovová) 1:04:22,7 (2), 2. Česko (Zvařičová, Hořejší, Vítková) -18,9 (0), 3. Rumunsko -2:24,3.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard