Rakušan Hirscher vyhrál slalom na juniorském MS

FORMIGAL/ŠPANĚLSKO

Rakouský lyžař Marcel Hirscher vyhrál slalom na světovém šampionátu juniorů ve španělském Formigalu. V součtu obou kol byl téměř o vteřinu rychlejší než druhý Ital Jacopo Di Ronco, bronz získali naprosto shodným časem Japonec Tomoja Išii a Kristian Haug z Norska. Český lyžař Martin Hovořák skončil se ztrátou 9,31 sekundy na 38. místě, Ondřej Berndt ani Antonín Jurica nedokončili první kolo.

Osmnáctiletý rakouský favorit zajel již v prvním kole jasně nejrychlejší čas, když na něj průběžně druhý Nor Jonathan Nordbotten ztrácel půl vteřiny. Na měknoucí trati ve druhém kole pak vedoucí muž celkové klasifikace Evropského poháru svůj náskok ještě zvýšil.

Hirscher již jedno zlato z juniorského šampionátu má, loni kraloval obřímu slalomu. Obhajoba titulu v této disciplíně jej ve Formigalu čeká v pátek.

Výsledky - slalom:
1. Hirscher (Rak.) 1:29,68 (44,16+45,52), 2. Di Ronco (It.) 1:30,61 (45,02+45,59), 3. Išii (Jap.) 1:30,83 (45,13+45,70) a Haug (Nor.) 1:30,83 (45,32+45,51), ...38. Hovořák 1:38,99 (50,21+48,78), Berndt a Jurica (všichni ČR) nedokončili 1. kolo.