Běžecké závody na MS do 23 let vyhráli Cologna a Tjagajová

MALLES

Ital Dario Cologna a Ruska Olga Tjagajová získali zlaté medaile na mistrovství světa v lyžování do 23 let v závodech s hromadným startem. Cologna byl po 30 kilometrech nejrychlejší ve finiši tříčlenné skupiny, když porazil Rusa Černousova a Francouze Manificata.

Svou formu Cologna potvrdil už během Světového poháru v Liberci, kde se neztratil v konkurenci zkušenějších lyžařů a doběhl šestý na jedenáctikilometrové trati.

V ženské kategorii rozhodla o svém vítězství Tjagajová už v polovině trati a po trháku měla v cíli dvacetivteřinový náskok. Z českých reprezentantů dosáhla nejlepšího výsledku Eva Nývltová, která doběhla jednadvacátá. Čerstvý mistr světa z klasické patnáctky Martin Jakš se dnešního závodu nezúčastnil.