Miller vyhrál sjezd v Kvitfjellu a útočí i na malý glóbus

Americký lyžař Bode Miller vyhrál druhý sjezd v norském Kvitfjellu a upevnil si vedení ve Světovém poháru. Při svém jednatřicátém vítězství v seriálu porazil o 40 setin sekundy Švýcara Didiera Cuche, jehož náskok v čele hodnocení sjezdu snížil na pět bodů, což slibuje velké drama ve finále v Bormiu. Třetí v sobotu skončil překvapivý vítěz pátečního sjezdu Ital Werner Heel.

Na prvním místě Světového poháru má Miller po šestém vítězství v sezóně náskok už 165 bodů. Dosud druhý Rakušan Benjamin Raich se v sobotu nevešel do jedné z branek a nebodoval. V celkovém pořadí klesl i za Cuche na třetí pozici a na Millera ztrácí už 225 bodů.

"Celkové pořadí je to poslední, co mě při závodech zajímá. Ale sedm závodů před koncem je ještě ve hře hodně bodů a rozhodně nelze Raicha odepisovat," řekl celkový vítěz z roku 2005 Miller.

Důvod k velké radosti měl znovu Heel. Pětadvacetiletý sjezdař, jehož maximem byla až do pátku šestá příčka, v obou závodech skončil na stupních vítězů. "Je tu dobrá sjezdovka, milí lidé a pěkné holky," komentoval s úsměvem své senzační výsledky v Kvitfjellu.

Výsledky sjezdu v Kvitfjellu:
1. Miller (USA) 1:46,16, 2. Cuche (Švýc.) -0,40, 3. Heel (It.) -0,75, 4. Kröll (Rak.) -0,76, 5. Osborne-Paradis (Kan.) -0,81, 6. Walchhofer (Rak.) -0,98, 7. Fill (It.) a Guay (Kan.) oba -1,12, 9. Streitberger (Rak.) -1,26, 10. Defago (Švýc.) -1,39.