Nor Jörgen Aukland vyhrál slavný Vasův běh

MORA

Norský běžec na lyžích Jörgen Aukland vyhrál poprvé v kariéře slavný Vasův běh ve švédské Moře. V cíli devadesátikilometrové trati byl o tři a půl minuty dříve než jeho bratr a vítěz závodu z roku 2004 Anders Aukland. Ten si tím zároveň pojistil celkové vedení ve FIS Marathon Cupu.

Stanislav Řezáč na archivním fotu

Nejlepší český dálkový běžec Stanislav Řezáč se tentokrát předního umístění nedočkal. Při desáté účasti dojel v závěru první padesátky se ztrátou dvaceti minut.

Na rozdíl od předchozích let se o vítězi letos nerozhodovalo až na cílové rovince, ale mnohem dříve. Již v polovině trati se oddělila čtyřčlenná skupinka, která neustále zvyšovala svůj náskok. Oba bratři pak skupinu dál roztrhali a do cíle dojel dříve bronzový z letošní Jizerské padesátky Jörgen. Závodu žen kralovala domácí Sandra Hanssonová před svou sestrou Jenny.

Mora: 90 km klasicky:
Muži:
1. J. Aukland 4:13:45, 2. A. Aukland (oba Nor.) - 3:29, 3. Ahrlin -4:18, 4. Svärd (oba Švéd.) -7:07, 5. Alsgaard (Nor.) -9:01, 6. M. Fredriksson (Švéd.) -9:33, ...47. Řezáč -20:18, 50. Pazderský (oba ČR) -20:39.