Lyžařka Sudová je po čtvrtém místě v Aare opět druhá v pořadí SP

AARE

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová obsadila čtvrté místo v pátečním závodě Světového poháru v jízdě v boulích v Aare a vrátila se na druhé místo průběžné klasifikace. Ve švédském středisku zaostala česká reprezentantka o pouhých devět setin bodu za bronzem, přesto jí to stačilo k posunu na průběžnou druhou pozici před Rakušanku Margaritu Marblerovou, jež skončila až třináctá.

Česká lyžařka v boulích Nikola Sudová

Vedení v seriálu si třetím vítězstvím za sebou pojistila Japonka Aiko Uemuraová, jež nenašla přemožitelku od únorového závodu na domácím svahu v Inawaširu a triumfovala i před týdnem v Mariánských Lázních. Sudovou, jež do finále postoupila jako třetí žena kvalifikace, porazily ještě Kanaďanka Kristi Richardsová a Emiko Toritová z USA.

Česká závodnice ztrácí dva díly před koncem 83 bodů na první pozici a před Marblerovou má deset bodů k dobru. Na druhé místo se Sudová vrátila poté, co o ně přišla při nevydařeném závodě v Mariánských Lázních.

Soutěž mužů vyhrál ve Švédsku rovněž lídr celkového pořadí Australan Dale Begg-Smith, který stejně jako Uemuraová vyhrál už potřetí v sezóně. V Aare se koná další závod hned v sobotu, seriál vyvrcholí za týden v italském Valmalenku.

Závod SP v Aare:
Muži: 1. Begg-Smith (Austr.) 25,94, 2. Roberts (USA) 25,88, 3. Reiherd (Kaz.) 25,47, 4. Ueno 24,68, 5. Cukita (oba Jap.) 24,56, 6. Bilodeau (Kan.) 24,42.
Pořadí SP (po 8 z 10 závodů): 1. Begg-Smith 539, 2. Colas (Fr.) 448, 3. Bilodeau 355, ...51. Vaculík (ČR) 10.
Ženy: 1. Uemuraová (Jap.) 24,43, 2. Richardsová (Kan.) 23,73, 3. Toritová (USA) 23,00, 4. Sudová (ČR) 22,91, 5. Robertsonová (USA) 22,85, 6. Dufourová Lapointeová (Kan.) 22,65.
Pořadí SP (po 8 z 10 závodů): 1. Uemuraová 483, 2. Sudová 400, 3. Marblerová (Rak.) 390.