První trénink před finále SP vyhrála v Bormiu Nadia Fanchiniová

Italská lyžařka Nadia Fanchiniová vyhrála na domácí trati v Bormiu první trénink sjezdu před finále Světového poháru. Jednadvacetiletá Italka, kterou v sezóně často trápily potíže se srdcem, se na sjezdovce Stelvio dostala jako jediná pod minutu a 38 sekund a druhou Marii Marchandovou-Arvierovou z Francie porazila o 73 setin sekundy.

Kvůli nepříznivé odpolední předpovědi počasí vyrazily sjezdařky na trať o dvě hodiny dříve, než pořadatelé původně plánovali. Již jistá celková vítězka sjezdu a vedoucí žena průběžného pořadí SP Lindsey Vonnová skončila sedmá se ztrátou téměř půldruhé vteřiny, jediná česká zástupkyně Šárka Záhrobská v pondělí nestartovala. Sjezd je v Bormiu na programu ve středu.

Výsledky tréninku v Bormiu:
1. N. Fanchiniová (It.) 1:37,69, 2. Marchandová-Arvierová (Fr.) -0,73, 3. Götschlová (Rak.) -0,75, 4. Janyková (Kan.) -0,97, 5. Jacquemodová (Fr.) -0,98, 6. Marlies Schildová (Rak.) -1,37.