Poslední sprint biatlonistek vyhrála Ruska Slepcovová

OSLO

Poslední sprint sezóny Světového poháru biatlonistek ve čtvrtek vyhrála v Oslu Ruska Světlana Slepcovová. Malý křišťálový glóbus za prvenství v disciplíně a průběžné celkové vedení v seriálu si díky sedmému místu zajistila Němka Magdalena Neunerová.

Slepcovová dosáhla na druhé vítězství v sezoně navzdory tomu, že si musela k trase 7,5 km přidat jeden trestný okruh. I tak ale zvítězila s náskokem 7,4 sekundy před Torou Bergerovou z Norska, která na střelnici nechybovala. Třetí místo obsadila Němka Kati Wilhelmová.

Do konce sezóny už zbývají odjet pouze sobotní stíhačka a nedělní závod s hromadným startem. V čele celkového pořadí je po dnešku šestinásobná mistryně světa Neunerová, jež má na prvním místě náskok 18 bodů před krajankou Andreou Henkelovou, ve čtvrtek pátou. Výrazně poklesly šance dosavadní vedoucí ženy Sandrine Baillyové, která obsadila až 16. pozici a klesla na třetí místo ještě čtyři body za Henkelovou.

České biatlonistky na body nedosáhly. Magda Rezlerová obsadila s čtyřmi chybami 50. místo, Veroniku Vítkovou odsunul pomalejší běh na 67. pozici a Zdeňka Vejnarová po třech minelách na první střelbě závod vzdala.

Sprint (7,5 km):
1. Slepcovová (Rus.) 21:47,6 min. (1 tr. okruh), 2. Bergerová (Nor.) -7,4 (0), 3. Wilhelmová -9,9 (0), 4. Hitzerová -13,9 (1), 5. Henkel (všechny Něm.) -15,6 (2), 6. Jurjevová (Rus.) -19,1 (1), 7. Neunerová -24,1 (2), 8. Glagowová (obě Něm.) -27,8 (0), 9. Liou Sien-jing (Čína) -34,6 (0), 10. Gregorinová (Slovin.) -43,6 (1), ...50. Rezlerová -2:24,3 (4), 67. Vítková -3:11,6 (1), Vejnarová (všechny ČR) nedokončila.