Obří slalom na mistrovství republiky vyhrála Zakouřilová

ŠPINDLERŮV MLÝN

Petra Zakouřilová je pošesté mistryní České republiky v lyžování. Ve středu na černé sjezdovce ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně vyhrála obří slalom a na trůn v této disciplíně se vrátila po dvou letech. Ve své sbírce má dva tituly ve slalomu, dva z obřího a jeden ze super-G.

Na druhém místě dojela se ztrátou více než tří sekund Dana Marková, třetí pozici obsadila majitelka dvou titulů z úterka Klára Křížová, která zároveň vyhrála i závod juniorek. Zakouřilová figurovala po prvním kole na druhé pozici za Evou Kurfürstovou, ale té v druhém dějství vypnulo bezpečnostní vázání lyže a závod nedokončila.

Ve čtvrtek je na programu obří slalom mužů.

Výsledky obřího slalomu žen:
1. Zakouřilová 2:28,76 (1:15,89+1:12,87), 2. Marková 2:32,01 (1:17,36+1:14,65), 3. Křížová 2:32,28 (1:16,39+1:15,89).