Slovinec Prevc vyhrál v Lillehammeru, Koudelka do 2. kola nepostoupil

Lillehammer

Slovinský skokan na lyžích Peter Prevc vyhrál přeložený závod v Lillehammeru a po více než třech letech si připsal vítězství ve Světovém poháru. I osmé místo pomohlo Stefanu Kraftovi z Rakouska zvýšit vedení v průběžném pořadí seriálu. Jediný Čech v závodě Roman Koudelka nebodoval.

Skokan na lyžích Roman Koudelka

Nyní sedmadvacetiletý Prevc zaznamenal mezi lety 2014-2017 všech svých dosavadních 22 triumfů v SP, na další ale čekal tři roky a měsíc. Po prvním kole byl dvojnásobný olympijský medailista čtvrtý, ale nakonec porazil o čtyři desetiny bodu vedoucího muže po úvodním skoku Markuse Eisenbichlera. Třetí skončil další Němec Stephan Leyhe.

Závod se i vinou nepříznivých větrných podmínek příliš nevydařil Kraftovi, osmé místo ho ale nakonec moc mrzet nemuselo. Jeho nejvážnější konkurent v boji o křišťálový glóbus Karl Geiger z Německa skončil až devatenáctý a jeho ztráta na Krafta narostla tři závody před koncem už na 138 bodů.

V Lillehammeru se dnes skákalo místo Osla, kde nedělní soutěž na Holmenkollenu znemožnilo špatné počasí. V páteční kvalifikaci neuspěli Čestmír Kožíšek, Vojtěch Štursa ani Filip Sakala, takže úvodní individuální závod série Raw Air absolvoval jen Koudelka. V prvním kole obsadil 36. místo a zůstal bez bodů.

Na můstku v Lillehammeru se bude skákat znovu hned v úterý kvalifikace i závod.