Lyžařské sestry Fanchiniovy ukončily kariéru

22. dubna 2020 13:10 - Řím/Praha

Italské sestry Nadia a Elena Fanchiniovy oznámily společný odchod do lyžařského důchodu. Jejich doménou byly sjezdy a obě v něm během kariéry získaly stříbrné medaile na mistrovství světa. O rok mladší třiatřicetiletá Nadia měla z MS ještě bronz. Obě Italky v poslední době už ve Světovém poháru nezávodily - Nadia je od loňského prosince matkou, Elena se vyrovnávala se zdravotními problémy.

 

"Začaly jsme společně a společně i končíme," napsaly sestry dnes na sociální sítě. Shodně ve Světovém poháru dosáhly na dvě vítězství. Kariéru Eleny v lednu 2018 přerušilo nádorové onemocnění a po návratu na svahy o 11 měsíců později vážné zranění nohy.

"Navzdory řadě zranění a nemoci jsem zažila spoustu krásných chvil. Ale je na čase udělat za lyžováním tlustou čáru. I když bych raději kariéru končila po nějakém závodě," uvedla starší ze sester, účastnice olympiád v Turíně, Vancouveru a Soči. Nadia startovala na hrách v letech 2006, 2014 i před dvěma lety v Pchjongčchangu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.