Šlesingr a Rezlerová mají tituly v biatlonu na kolečkových lyžích

LETOHRAD

Mistrovství republiky v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradě patřilo favoritům. Michal Šlesingr a Magda Rezlerová získali tituly v rychlostním i stíhacím závodu.

V pátečním sprintu za umělého osvětlení zvítězil Šlesingr s náskokem čtyř sekund před Jaroslavem Soukupem, který bezprostředně po startu odbočil na špatný okruh a musel se vracet na správnou trať. "Soustředil jsem se na projetí zatáčky a zapomněl odbočit. Ztratil jsem asi sedm, osm vteřin," posteskl si mistr Evropy z roku 2006.

V kategorii žen byla nejrychlejší bezchybně střílející Slovenska Anastázie Kuzminová, která zvítězila v OEZ Cupu. Titul získala druhá v pořadí Rezlerová, za níž skončila Zdenka Vejnarová a třetí byla vicemistryně Evropy Zuzana Tryznová. Rychlejší než všechny české reprezentantky byla vítězná juniorka Veronika Vítková.

V sobotním stíhacím závodu, do kterého biatlonisté vyráželi v pětisekundových intervalech podle pořadí ve sprintu, musel Šlesingr o prvenství tvrdě bojovat. Ještě po závěrečné čtvrté střelecké položce byl v čele Petr Hradecký, juniorský mistr světa z roku 2006, jenž před rokem v této disciplíně Šlesingra na OEZ Cupu porazil. "Naštěstí jsem překonal krizi, kterou jsem měl asi ve třech čtvrtinách závodu," řekl Šlesingr, jenž v táhlém stoupání Hradeckého dojel a hned mu nastoupil. "Nechtěl jsem nechávat nic náhodě. Trať je před cílem poměrně úzká, špatně se tam předjíždí," dodal.

Šlesingr nebyl spokojen se střelbou

Šlesingr nebyl ani trochu spokojen se svými výkony ve střelbě. "V pátek dvě chyby ve dvou položkách, v sobotu pět chyb ve čtyřech, to není nic, čím bych se mohl chlubit. Ve střelbě mám velké rezervy," řekl.

V závodě žen si pro suverénní prvenství doběhla Rezlerová, která tentokrát porazila i juniorku Vítkovou. Slovence Kuzminové nadělila téměř půldruhé minuty. "Takový výsledek jsem potřebovala, dodá mi další energii do přípravy. Navíc mě potěšilo, že i v závodním tempu dokážu stojku odstřílet bezchybně," uvedla Rezlerová.

Biatlon - kolečkové brusle:
Rychlostní závod:
Muži - 10 km: 1. Šlesingr 24:44,6 (2 trestné okruhy), 2. Soukup -4,2 (1), 3. Holubec -1:24,1 (3), 4. Hradecký -1:32,0 (5), 5. Jánov -1:36,0 (3), 6. Moravec (všichni SKP Jablonex) -1:38,4 (5).
Junioři - 10 km: 1. Kristejn (OEZ Letohrad) 27:03,9 (3), 2. Havel (Jilemnice) -8,4 (3), 3. Šeberka -19,7 (4).
Ženy - 7,5 km: 1. Kuzminová (SR) 20:23,1 (0), 2. Rezlerová (SKP Jablonex) -1:15,2 (4), 3. Gereková -1:16,5 (2), 4. Kalinová (obě SR) -2:15,1 (5), 5. Vejnarová -2:26,7 (5), 6. Tryznová (obe SKP Jablonex) -2:28,0 (4).
Juniorky - 7,5 km: 1. Vítková (SKP Jablonex) 20:51,3 (2), 2. Zvařičová (Jilemnice) -1:09,8 (2), 3. Johanidesová (OEZ Letohrad) -1:15,6 (1).
Stíhací závod:
Muži - 12,5 km: 1. Šlesingr 33:02,9 (5), 2. Hradecký -8,3 (4), 3. Soukup -20,9 (6), 4. Holubec -22,6 (5), 5. Vítek (SKP Jablonex) -1:00,6 (5), 6. Jánov -1:17,6 (6).
Junioři - 12,5 km: 1. Kristejn 35:03,7 (4), 2. Šeberka -10,9 (5), 3. Havel -1:32,5 (0).
Ženy 10 km: 1. Rezlerová 30:26,2 (3), 2. Kuzminová -1:27,5 (4), 3. Gereková -1:40,3 (5), 4. Kalinová -1:41,4 (4), 5. Vejnarová -2:24,2 (4), 6. Špácová (Střelka Brno) -4:12,4 (4).
Juniorky 7,5 km: 1. Vítková 30:30,4 (2), 2. Zvařičová -4:47,7 (9), 3. Johanidesová) -5:28,7 (6).