Matyášová skončila na MS v letním biatlonu sedmá s šesti chybami

HAUTE MAURIENNE

Pavla Matyášová obsadila na mistrovství světa v letním biatlonu sedmé místo v závodě v krosu na tři kilometry. Českou reprezentantku připravila ve francouzském Haute Maurienne o mnohem lepší umístění druhá střelecká položka, v níž netrefila ani jeden terč a musela absolvovat pět trestných okruhů.

V úvodní den šampionátu se do elitní desítky dostali všichni čtyři čeští účastníci. Luboš Schorný byl mezi muži osmý, shodně desátou příčku obsadili junioři Lukáš Kristejn a Lea Johanidesová.

V krosu se bude závodit ještě ve čtvrtek, od pátku je na programu biatlon na kolečkových lyžích.

MS v letním biatlonu - sprint:
Muži (4 km): 1. Katrenko (Rus.) 13:57,3 (1 tr. okruh), 2. Keněšev (Kaz.) -1:00,7 (3), 3. Nasirov (Uzb.) -1:02,8 (5), ...8. Schorný (ČR) -1:33,5 (1).
Junioři (4 km): 1. Junusov (Uzb.) 14:33,6 (2), ...10. Kristejn (ČR) -1:43,0 (3).
Ženy (3 km): 1. Sidorenková 12:09,6 (2), 2. Jermolajevová -45,7 (2), 3. Kuzněcovová (všechny Rus.) -1:01,5 (3), ...7. Matyášová (ČR) -1:40,4 (6).
Juniorky (3 km): 1. Maximovová (Rus.) 12:29,2 (2), ...10. Johanidesová (ČR) -2:07,7 (3).