Rubriky:

Lyže a snowboard

Úvodní běžeckou štafetu vyhrály v Gällivare norské lyžařky

23. listopadu 2008 12:15 - GÄLLIVARE

Norské běžkyně na lyžích vyhrály úvodní štafetu nové sezóny Světového poháru. Ve švédském Gällivare na trati 4x5 kilometrů udolaly v závěrečném finiši Finky, domácí reprezentantky na třetím místě ztratily už více než 40 sekund. České kvarteto skončilo s více než tříminutovým mankem čtrnácté.

Od prvního úseku se v čele usadily favorizované štafety Norska, Finska a Itálie, zatímco Eva Nývltová předávala už s velkou ztrátou na 15. místě. Eliška Hájková, Helena Erbenová a Ivana Janečková dokázaly v dalším průběhu jeden tým předběhnout, přesto skončily Češky v hloubi devatenáctičlenného startovního pole.

Blíže k prvenství měly po druhém úseku v podání královny minulé sezony Virpi Kuitunenové Finky, nejrychlejším časem ze všech ale mírné manko stáhla Norka Kristin Steiraová a její kolegyně Marthe Kristoffersenová pak měla ve finiši více sil než její finská konkurentka.

Štafeta žen na 4x5 km:

1. Norsko (Björgenová, Johaugová, Steiraová, Kristoffersenová) 51:01,5, 2. Finsko (Muranenová, Kuitunenová, Saarinenová, Roponenová) -0,4, 3. Švédsko (Hanssonová, Norgrenová, Haagová, Kallaová) -42,7, 4. Itálie -55,7, 5. Německo -1:00,4, 6. Rusko -1:18,7, ...14. ČR (Nývltová, Hájková, Erbenová, Janečková) -3:13,2.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard