Rubriky:

Lyže a snowboard

Nový trenér Janoušek má české biatlonistky přivést na olympiádu

27. listopadu 2008 16:07 - PRAHA

S novým trenérem vstoupí do nadcházející sezóny české biatlonistky. Milan Janoušek před osmnácti lety dovedl Jiřinu Adamičkovou k celkovému vítězství ve Světovém poháru, nyní má za úkol tým žen stabilizovat a přivést ho ke startu na olympijských hrách. Od mužů se očekává pravidelné bodování ve SP, největším tahounem by měl být několikanásobný medailista Michal Šlesingr.

České biatlonistky vstoupí do nadcházející sezóny s novým trenérem. K ženské reprezentaci se po téměř dvaceti letech vrací zkušený Milan Janoušek, pod jehož vedením v roce 1990 vyhrála Jiřina Adamičková celkové hodnocení Světového poháru. „Zpočátku jsem měl trochu obavy, jaké tréninkové dávky děvčata snesou. Jejich přístupem jsem byl ale mile překvapen,“ přiznal Janoušek.

Jeho úkolem bude připravit družstvo složené z Magdy Rezlerové, Zuzany Tryznové, Zdenky Vejnarové a juniorky Veroniky Vítkové směrem k blížícím se olympijských hrám ve Vancouveru. „Chtěli bychom ženský tým stabilizovat a na olympiádě startovat ve štafetě,“ prozradil prezident Českého svazu biatlonistů Václav Fiřtík.

Šlesingr tahounem

Do švédského Öestersundu zamíří také družstvo mužů (Michal Šlesinger, Roman Dostál, Tomáč Holubec, Jaroslav Soukup a Zdeněk Vítek). Ty od letošní sezóny čeká změna v bodování, místo třiceti závodníků se jich o body podělí hned čtyřicet. „Hodnotím to pozitivně. Podle mě by to mělo přinést větší spravedlnost. Hodně kluků dojíždělo mezi třicátým a čtyřicátým místem a byli na tom stejně jako ti, co byli osmdesátí,“ řekl biatlonista Michal Šlesingr.

S přípravou na nadcházející ročník jsou trenéři spokojeni. Nejdříve probíhaly tréninky na kolečkových lyžích, poté se reprezentanti zaměřili na střelbu a na závěr zamířili na soustředění do horských středisek, aby se pořádně rozjezdili na sněhu. Největší ambice jsou vkládány do Michala Šlesingra.

Více o předsezónních cílech Šlesingra zde.

„Rád bych, aby Michal pravidelně bodoval a umístil se celkově do patnáctého místa ve SP. Na mistrovství světa budu spokojen, když skončí do šestého místa. U ostatních věřím, že se vejdou při svěťácích do čtyřicítky. Ve štafetě bychom chtěli na světovém šampionátu dojet do šesté příčky,“ přál si kouč mužů Vlastimil Vávra.

Veronika Feltová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard