Ve Světovém poháru biatlonistek vyhrála podruhé Číňanka

ÖSTERSUND

Vítězkou druhého závodu nové sezóny Světového poháru biatlonistek ve švédském Östersundu se překvapivě stala Wang Čchun-li, která si připsala první triumf v kariéře a získala pro Čínu druhý úspěch v elitním seriálu. Z českých závodnic byla v dnešním sprintu na 7,5 kilometru nejlepší Magda Rezlerová, která obsadila 32. místo.

Pětadvacetiletá čínská závodnice navázala na Jü Šu-mej, která pro nejlidnatější zemi světa vybojovala první triumf v SP před sedmi lety v Oslu. Na druhém místě se ztrátou vteřiny a půl skončila Norka Tora Bergerová, třetí byla obhájkyně celkového triumfu v SP Magdalena Neunerová z Německa.

Rezlerová dojela do cíle se ztrátou jedné minuty a 43 vteřin poté, co chybovala jednou na každé střelecké položce a musela na dva trestné okruhy. Ve čtvrtečním úvodním závodu skončila šestadvacetiletá biatlonistka na 24. místě a také dnes jako jediná Češka bodovala.

Zdenka Vejnarová dojela na 52. místě a také nastoupí do nedělního stíhacího závodu. V něm bude chybět Zuzana Tryznová, která se nevešla mezi šedesátku závodnic, když skončila na 77. příčce.

Světový pohár - biatlon, ženy (7,5 km):
1. Wang Čchun-li (Čína) 22:48,1 (0 tr. okruhů), 2. Bergerová (Nor.) -1,4 (0), 3. Neunerová (Něm.) -4,8 (0), 4. Vita Semerenková (Ukr.) -8,6 (0), 5. Slepcovová (Rus.) -11,6 (1), 6. Wilhelmová (Něm.) -26,7 (1), 7. Rogstadová (Nor.) -30,5 (0), 8. Becková (Něm.) -31,4 (1), 9. Tofalviová (Rum.) -34,0 (1), 10. Domračevová (Rus.) -35,2 (1), ...32. Rezlerová -1:43,6 (2), 52. Vejnarová -2:11,6 (2), 77. Tryznová (všechny ČR) -3:12,2 (2).