Svindal vyhrál v Beaver Creeku i superobří slalom

Norský lyžař Aksel Lund Svindal po loňském těžkém pádu prožívá skvělý návrat do Beaver Creaku. V pátek vyhrál v americkém horském středisku sjezd a dnes přidal triumf v superobřím slalomu. Připsal si tak jedenácté vítězství ve Světovém poháru v kariéře.

"Dvě vítězství za sebou pro mě nic nemění. Na celkový triumf ve Světovém poháru zatím vůbec nemyslím. Na to je příliš brzy," citovala Svindala agentura Reuters. "Teď si to jenom užívám. Na to, co bude, vůbec nemyslím," dodal.

Páteční závod byl pro pětadvacetiletého Svindala prvním návratem na sjezdovku Birds of Prey, kde měl před rokem v tréninku těžký pád. Kvůli vážným zraněním podbřišku a obličeje tehdy musel předčasně ukončit sezonu.

Norský lyžař dnes v náročných podmínkách, kdy zejména na začátku trati panovala špatná viditelnost, byl o 45 setin sekundy rychlejší než druhý Hermann Maier, který zvítězil v úvodním super-G sezony v Lake Louise. Třetí skončil další Rakušan Michael Walchofer.

"Je to skvělý výsledek. Těší mě, že si držím vyrovnanou výkonnost," řekl Maier, který v neděli oslaví 36. narozeniny. "Rád jsem stál na stupních vítězů vedle Svindala, protože ho považuji za svého nástupce," dodal slavný lyžař.

V neúspěšné vstupu do sezony pokračoval obhájce celkového prvenství v seriálu Bode Miller. Po pátečním pádu ve sjezdu dnes americký závodník skončil na 14. místě.

Čeští lyžaři nestartovali. V neděli je v Beaver Creeku na programu závod v obřím slalomu.

Beaver Creek - Super G:
1. Svindal (Nor.) 1:13,05, 2. Maier -0,45, 3. Walchhofer (oba Rak.) -0,58, 4. Innerhofer (It.) -0,69, 5. Defago (Švýc.) -0,71, 6. Kucera (Kan.) -0,75, 7. Ligety (USA) a Raich (Rak.) -0,85, 9. Gorza (Slovin.) -0,92, 10. Reichelt (Rak.) -0,93.