Rubriky:

Lyže a snowboard

První část superkombinace ve Val d'Isere vyhrál Janka

12. prosince 2008 14:31 - VAL D’ISERE

Švýcar Carlo Janka vyhrál ve francouzském Val d'Isere obří slalom, který byl první částí superkombinace Světového poháru. Druhý skončil se ztrátou 21 setin sekundy Kanaďan John Kucera.

Za touto dvojicí se seřadili hlavní favorité. Třetí místo obsadil Chorvat Ivica Kostelič, jenž zaostal za Jankou o 36 setin. Z dalších příček budou ve slalomu útočit Američan Ted Ligety, Rakušan Benjamin Raich a Švýcar Daniel Albrecht.

Z českých reprezentantů si v dějišti únorového mistrovství světa vedl nejlépe Kryštof Krýzl, který je v polovině závodu třicátý. Petr Záhrobský obsadil 41. místo a Martin Vráblík byl pětačtyřicátý.

Plných 28 lyžařů včetně Filipa Trejbala superobří slalom nedokončilo. Vypadl i vítěz Světového poháru Američan Bode Miller a současný lídr seriálu Nor Aksel Lund Svindal.

Závod začal se zpožděním kvůli mlze v horní části sjezdovky. Start slalomu je naplánován na 15:45.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.