Biatlonista Svendsen vyhrál třetí závod SP v sezóně

Vítězem sobotního stíhacího závodu Světového poháru biatlonistů na 12,5 kilometrů se stal Emil Hegle Svendsen. Norský reprezentant si díky triumfu v rakouském Hochfilzenu připsal již třetí vítězství v sezóně.

Nejlepším z českých biatlonistů byl Tomáš Holubec na 26. místě. Dvaatřicetiletý reprezentant nedokázal využít dobré startovní pozice, kterou si zajistil 12. místem v pátečním desetikilometrovém sprintu, a do cíle doběhl se ztrátou dvou minut a 14 vteřin na vítězného Nora.

Podle trenéra Vlastimila Vávry Holubec zbytečně váhal na střelnici. "V obou stojkách prostál Tomáš v uvozovkách mládí. Tak se chtěl trefit, že i na průměrné časy střelby tam ztratil dohromady přes půlminuty. To jsou sekundy, které se pak na trati prostě dohnat nedají," uvedl po závodě reprezentační kouč.

Bodovat dokázal ještě Zdeněk Vítek, který doběhl do cíle těsně za Holubcem. "Zdeňkovi nemohu nic vytknout. Střelbu vleže zvládl zcela bez chyby, vestoje minul vždy jen jednou. Odvedl vysoký standard také v běhu. Jediné, čeho lze nyní litovat, je nevydařený páteční sprint. Ale myslím, že se Zdeněk po rozpačitém úvodu sezony zvedá," dodal Vávra.

Další reprezentanti se umístili na nebodovaných pozicích: Michal Šlesingr skončil na 50. místě, Roman Dostál byl o příčku horší.

Za Svendsenem, který si připsal celkově devátý vítězný závod a udržel si vedení v průběžném pořadí SP, obsadil druhé místo obhájce loňského prvenství Ole Einar Björndalen, třetí byl Polák Tomasz Sikora.

BIATLON - 12,5 km:
1. Svendsen 35:46,3 (3 trestné okruhy), 2. Björndalen (oba Nor.) -9,4 (2), 3. Sikora (Pol.) -12,0 (3), 4. Kruglov (Rus.) -39,9 (2), 5. Ferry (Švéd.) -40,8 (3), 6. De Lorenzi (It.) -40,9 (1), 7. Greis (Něm.) -54,6 (3), 8. Leguellec (Kan.) -1:05,0 (2), 9. Sumann (Rak.) -1:14,2 (3), 10. Jay (Fr.) -1:17,8 (1), 11. Wolf (Něm.) -1:19,2 (3), ...26. Holubec -2:14,2 (3), 27. Vítek -2:14,8 (2), 50. Šlesingr -4:18,8 (5), 51. Dostál -4:18,1 (4).