Stíhací závod v Hochfilzenu vyhrála německá biatlonistka Becková

HOCHFILZEN

Německá biatlonistka Martina Becková, v minulé sezóně ještě závodící pod dívčím jménem Glagowová, vyhrála sobotní stíhací závod Světového poháru na deset kilometrů v rakouském Hochfilzenu. Díky patnáctému prvenství v kariéře se dostala do čela průběžné klasifikace. Jediná česká reprezentantka na startu Zdeňka Vejnarová skončila pětačtyřicátá se ztrátou necelých pěti minut.

Becková vyhrála stíhačku již před týdnem v Östersundu. Dnes jí pomohlo vedle nejlepší střelby z celého startovního pole především zaváhání Rusky Světlany Slepcovové na poslední střelbě. Ta doběhla na střelnici první s půlminutovým náskokem, ale po velkých problémech a dvou chybách se propadla na čtvrtou pozici. Mocným finišem ještě dokázala Ruska vybojovat stříbrnou pozici těsně před vítězkou pátečního sprintu Němkou Simone Hauswaldovou.

SP v biatlonu - stíhací závod (10 km):
1. Becková (Něm.) 33:41,2 (1 tr. okruh), 2. Slepcovová (Rus.) -18,3 (4), 3. Hauswaldová (Něm.) -19,2 (5), 4. Achatovová (Rus.) -26,8 (3), 5. Bergerová (Nor.) -31,6 (3), 6. Jonssonová (Švéd.) -36,0 (3), 7. Jurjevová (Rus.) -54,5 (5), 8. Liou Sien-jing (Čína) -55,8 (4), 9. Wilhelmová (Něm.) -1:04,1 (3), 10. Gwizdoňová (Pol.) -1:04,9 (3), ...45. Vejnarová (ČR) -4:53,1 (4).
Průběžné pořadí SP (po 5 z 26 závodů): 1. Becková 224, 2. Slepcovová 219, 3. Bergerová 206, 4. Jurjevová 205, 5. Wilhelmová 189, 5. Jonssonová 180, ...43. Rezlerová (ČR) 27, 54. Vejnarová 14.