Italští lyžaři ovládli doma úvodní závod FIS Marathon Cupu

LIVIGNO

Úvodní závod FIS Marathon Cupu v v italském Livignu vyhráli domácí běžci na lyžích Marco Cattaneo a Sabina Valbusaová. Na patnáctém místě se ztrátou necelé minuty na vítěze doběhl český závodník Radek Šretr, mezi ženami byla jedenáctá Martina Štursová.

Cattaneo porazil ve finiši o jedinou desetinu sekundy krajana Fabia Santuse, třetí místo dnes obsadil další Ital Tullio Grandelis.

Také v ženském závodu byl doběh velmi těsný, Valbusaová předstihla druhou Švédku Jenny Hanssonovou o sedm desetin.

Druhým dílem FIS Marathon Cupu je Jizerská padesátka, která je v plánu v neděli 11. ledna.

Výsledky - 40 km volnou technikou:
Muži: 1. Cattaneo 1:34:47,2, 2. Santus -0,1, 3. Grandelis (všichni It.) -2,4, 4. Rubin (Švýc.) -2,5, 5. Södergren (Švéd.) -2,8, 6. Carrara (It.) -3,2, ...15. Šretr -55,4, 31. Ročárek (oba ČR) -5:59,2.
Ženy: 1. Valbusaová (It.) 1:47:52,5, 2. Hanssonová (Švéd.) -0,7, 3. Mannimaaová (Est.) -2,3, 4. Confortolaová (It.) -3,0, 5. Zernovová (Rus.) -1:54,2, 6. Leonardiová-Cortesiová (Švýc.) -5:17,1, ...11. Štursová (ČR) -14:25,9.