Druhý trénink sjezdu žen ve Svatém Mořici ukončil vítr

Druhý trénink sjezdu žen na závod Světového poháru ve Svatém Mořici dnes předčasně ukončil silný vítr. Do cíle zkrácené trati dorazilo jen 31 lyžařek, z nichž byla nejrychlejší domácí Švýcarka Dominique Gisinová.

Specialistka na technické disciplíny Šárka Záhrobská byla ve výsledkové listině poslední, na Gisinovou ztratila 3,32 sekundy. Devatenáctiletou Kláru Křížovou ani čtyři desítky dalších lyžařek už pořadatelé na sjezdovku Corviglia kvůli zhoršeným povětrnostním podmínkám nepustili.

Ve švýcarském zimním středisku jsou od pátku do neděle na programu závody SP v superkombinaci, sjezdu a super-G.

Také v druhém tréninku na sobotní sjezd Světového poháru v italské Val Gardeně zajel nejrychlejší čas Erik Guay. Stejně jako ve středu zvítězil kanadský lyžař s náskokem 45 setin sekundy, tentokrát za ním skončil druhý Švýcar Didier Cuche.

Totožný výsledek zaznamenal i jediný český reprezentant na startu Petr Záhrobský, jenž i ve čtvrtek obsadil 38. místo s odstupem 3,41 sekundy za Guayem.

Před sobotním sjezdem je v pátek na programu superobří slalom.

Sjezd, 2. trénink - ženy:
1. Gisinová (Švýc.) 1:14,11, 2. N. Fanchiniová (It.) -0,20, 3. Janyková (Kan.) -0,30, ...31. Záhrobská (ČR) -3,32.
Sjezd, 2. trénink - muži:
1. Guay (Kan.) 1:59,00, 2. Cuche (Švýc.) -0,45, 3. Sullivan (USA) -0,55, ...38. Záhrobský (ČR) -3,41.