Ruské biatlonistky získaly na SP v Hochfilzenu zlato a bronz

Ruské biatlonistky v dnešním závodu Světového poháru v rakouském Hochfilzenu napodobily své mužské kolegy a rovněž měly dvojí zastoupení na stupních vítězů. Vítězkou klání na 15 kilometrů se stala Albina Achatovová a třetí příčku obsadila Světlana Slepcovová, která se tak dostala do čela průběžného pořadí SP. Mezi ruské duo se vklínila jen Rumunka Eva Tofalviová. Nadvládu ruského biatlonu v dnešním závodě ještě potvrdily Medvedcevová na pátém a Zajcevová na desátém místě.

Achatovová si vítězství zajistila nejen bezchybnou střelbou, ale i rychlým během, díky němuž o více než 17 vteřin porazila Tofalviovou, která rovněž střílela bez zaváhání. Pro Rumunku však i druhé místo bylo jasně nejlepším výsledkem v kariéře; dosud byla nejlépe devátá letos v Östersundu.

Z českých závodnic dopadla nejlépe Magda Rezlerová, která se čtyřmi chybami obsadila 36. bodovanou příčku se ztrátou více než pěti a půl minuty na vítězku. Veronika Vítková skončila se stejným počtem chyb až šestapadesátá a Zuzana Tryznová s osmi chybami na 98. místě s odstupem téměř třinácti minut.

SP biatlon - ženy (15 km):
1. Achatovová 50:03,0 (0 tr. minut), 2. Tofalviová (Rum.) -17,5 (0), 3. Slepcovová (Rus.) -49,9 (2), 4. Hauswaldová (Něm.) -2:10,3 (3), 5. Medvedcevová (Rus.) -2:12,8 (2), 6. Rogstadová (Nor.) -2:29,6 (1), 7. Neunerová (Něm.) -2:32,0 (3), 8. Mäkäräinenová (Fin.) -2:32,2 (2), 9. Liou Sien-jing (Čína) -2:57,4 (2), 10. Zajcevová (Rus.) -3:06,7 (3), ...36. Rezlerová -5:34,5 (4), 54. Vítková -7:06,8 (4), 98. Tryznová (všechny ČR) -12:52,1 (8).
Průběžné pořadí SP (po 6 z 26 závodů): 1. Slepcovová 267, 2. Becková (Něm.) 251, 3. Jurjevová (Rus.) 223, 4. Bergerová (Nor.) 206, 5. Jonssonová (Švéd.) 192, 6. Achatovová 190, ...41. Rezlerová 32, 54. Vejnarová (ČR) 14.