Walchhofer zopakoval loňské vítězství ve sjezdu ve Val Gardeně

VAL GARDENA

Rakouský lyžař Michael Walchhofer vyhrál sobotní sjezd v italské Val Gardeně a na sjezdovce Saslong zopakoval téměř na den přesně svůj loňský triumf. Třiatřicetiletý mistr světa z roku 2003 se díky čtrnáctému vítězství v kariéře dostal do čela průběžného hodnocení disciplíny ve Světovém poháru.

Walchhofer za jemného sněžení na mírně zkrácené trati porazil o 38 setin sekundy svého dlouholetého rivala Bodeho Millera z USA, jenž obhajuje celkové vítězství v SP. Třetí byl překvapivě Manuel Osborne-Paradis z Kanady.

Zkušený Walchhofer si vynahradil zklamání z pátečního superobřího slalomu, v němž obsadil až 40. místo. "To byl jeden z nejčernějších dnů v mé kariéře. Zato dnes se mi jízda povedla a pomohlo mi i počasí," dodal stříbrný medailista z olympijského sjezdu v Sestriere 2006.

V pátek ho porazil i český reprezentant Petr Záhrobský, jenž získal první bod v SP díky 30. místu. V sobotu se už staršímu bratrovi mistryně světa ve slalomu Šárky Záhrobské tolik nedařilo a s odstupem téměř pěti sekund obsadil 52. pozici.

Také bez bodu na 34. příčce skončil Nor Aksel Lund Svindal, jenž si i tak udržel průběžné vedení v SP.

Program seriálu pokračuje v nedaleké Alta Badii v neděli obřím a v pondělí speciálním slalomem.

Sjezd:
1. Walchhofer (Rak.) 1:50,57, 2. Miller (USA) -0,38, 3. Osborne-Paradis (Kan.) -0,54, 4. Sullivan (USA) -0,68, 5. Guay (Kan.) -0,76, 6. Kröll (Rak.) -0,82, 7. Fisher (USA) -1,33, 8. Hoffmann (Švýc.) -1,40, 9. Nyman -1,41, 10. Lanning (oba USA) -1,52, ...52. Záhrobský (ČR) -4,93.
Průběžné pořadí (po 3 z 9 závodů): 1. Walchhofer 165 b., 2. Fill (It.) a Svindal (Nor.) oba 136, 4. Kröll 135, 5. Guay 131, 6. Miller 95.
Průběžné pořadí SP (po 11 z 37 závodů): 1. Svindal 398, 2. Janka (Švýc.) 315, 3. Raich (Rak.) 297, 4. Defago (Švýc.) 291, 5. Walchhofer 290, 6. Cuche (Švýc.) 289, ...54. Krýzl 38, 80. Trejbal 14, 91. Vráblík 8, 103. Záhrobský (všichni ČR) 1.