Obtížný sjezd v Bormiu vyhrál překvapivě Ital Innerhofer

BORMIO

Italský sjezdař Christof Innerhofer překvapivě vyhrál sjezd Světového poháru na domácí trati v Bormiu. Ačkoli vyrazil na obtížnou sjezdovku Stelvio jako první, jeho čas vydržel na výsledkové tabuli nejvýš až do konce soutěže. Se ztrátou 32 setin sekundy dojel druhý Klaus Kröll z Rakouska, třetí byl jeho krajan a vítěz minulého sjezdu z Val Gardeny Michael Walchhofer.

Až v závěru startovního pole se na sjezdovce objevil Američan Bode Miller, jenž se nezúčastnil sobotního losování startovních čísel. Za to dostal pokutu a byl vyřazen ze silné skupiny favoritů, která pravidelně nosívá čísla od 15 do 25.

Na silně zledovatělé a jedné z nejnáročnějších sjezdovek ale Miller nepovažoval pozdní start za svou nevýhodu. Loňský obhájce prvenství to také svou jízdou potvrdil a skončil těsně pod stupni vítězů.

Pro čtyřiadvacetiletého Innerhofera to byl premiérový triumf v SP v kariéře, dosud dokonce ještě nikdy ani nestál na stupních vítězů. Pro Krölla znamenalo druhé místo vyrovnání dosavadního maxima. Z českých sjezdařů dnes nikdo v Bormiu nestartoval.

SP v alpském lyžování - Bormio (It.)
Muži - sjezd:
1. Innerhofer (It.) 2:03,55, 2. Kröll -0,32, 3. Walchhofer (oba Rak.) -0,95, 4. Miller (USA) -1,15, 5. Cuche (Švýc.) -1,33, 6. Guay (Kan.) -1,38, 7. Heel (It.) -1,46, 8. Albrecht (Švýc.) -1,59, 9. Gruber (Rak.) -1,63, 10. Janka (Švýc.) -1,65.
Průběžné pořadí sjezdu (po 4 z 9 závodů): 1. Walchhofer 225 b., 2. Kröll 215, 3. Guay 171, 4. Svindal (Nor.) 150, 5. Fill (It.) 148, 6. Miller 145.
Průběžné pořadí SP (po 14 z 37 závodů): 1. Svindal 444, 2. Raich (Rak.) 393, 3. Cuche 379, 4. Grange (Fr.) 366, 5. Albrecht 362, 6. Janka 357, ...65. Krýzl 38, 87. Trejbal 14, 100. Vráblík 8, 112. Záhrobský (všichni ČR) 1.