Sdruženář Churavý skončil třetí ve Val di Fiemme

VAL DI FIEMME

Český sdruženář Pavel Churavý obsadil třetí místo v nedělním závodu Světového poháru ve Val di Fiemme. Díky sedmému nejlepšímu skoku se držel po celou běžeckou část mezi nejlepšími a nakonec nestačil jen na Nory Magnuse Moana a Jana Schmida.

Jednatřicetiletý český reprezentant tak dosáhl druhého nejlepšího výsledku kariéry. Dosud se na stupně vítězů v SP postavil pouze před sedmi lety na domácí půdě v Liberci, kde skončil druhý.

Churavý ve skokanské části potvrdil svou sobotní formu, kdy si polepšil až na třinácté místo, a díky 123 metrům vyrážel za vedoucím Ronnym Ackermannem s mankem 50 sekund. Pomohl mu také skvělý běžec Moan, jenž se brzy s Churavým a dalšími spojil a začal stahovat ztrátu na čelo závodu.

Po polovině desetikilometrové trati byl německý obhájce Křišťálového glóbu dostižen, Moan navíc početnou skupinu v závěru roztrhal. Do cíle si dojel pro třetí prvenství v sezoně, za ním si to ve finiši o druhou příčku rozdali Schmid a Churavý, jenž prohrál se svým soupeřem o tři desetiny.

Dalším dvěma českým reprezentantům se už tolik nedařilo. Do stopy vyrazil jen po skoku dlouhém 107 metrů 41. Tomáš Slavík, jenž si v běhu polepšil na 35. pozici. Miroslav Dvořák skočil ještě o půl metru méně a druhé části závodu už se nezúčastnil.

SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme (10 km)
1. Moan 27:33,1, 2. Schmid (oba Nor.) -4,1, 3. Churavý (ČR) -4,4, 4. Stecher (Rak.) -8,3, 5. Ackermann (Něm.) -13,1, 6. Braud -15,3, 7. Lacroix (oba Fr.) -19,6, 8. Haseney (Něm.) -23,4, 9. Spillane (USA) -24,5, 10. Gruber (Rak.) -38,7, ...35. Slavík (ČR) -3:21,3.