Do závodu SP skokanů v Zakopaném postoupili všichni čtyři Češi

Do pátečního závodu Světového poháru v Zakopaném postoupili všichni čtyři čeští skokané na lyžích. Z kvalifikace bez větších problémů prošli Jakub Janda, Roman Koudelka, Ondřej Vaculík a Martin Cikl.

Nejlepší výkon z českého kvarteta předvedl nejzkušenější Janda, jenž skočil 121,5 metru a obsadil sedmé místo. Pokus Koudelky, který vynechal víkendové lety na Kulmu, byl jen o půl metru kratší. Cikl skočil 119,5 metru a v závodě SP se představí po téměř roce, Vaculík zaznamenal 114,5 metru.

Kvalifikaci vyhrál Rus Denis Kornilov výkonem 132,5 metru. Nejdelší skok dne předvedl vítěz předchozích dvou závodů SP Gregor Schlierenzauer, jenž má účast v závodě zajištěnu díky svému postavení v průběžném pořadí. Devatenáctiletý Rakušan doskočil na značku 134 metrů.

V Zakopaném se bude závodit v pátek a sobotu, pokaždé od 16:30.