Millerův útok na vítězný hattrick ve Wengenu překazil Defago

WENGEN

Slavný sjezd ve Wengenu vyhrál domácí lyžař Didier Defago. Švýcarský reprezentant v sobotu porazil o dvě desetiny Američana Bodeho Millera, který usiloval na proslulé sjezdovce Lauberhorn o třetí vítězství za sebou.

Defago zvládl 4,5 kilometru dlouhou trať, která je nejdelší v seriálu Světového poháru a je považována ze nejnáročnější, za dvě minuty a 31,98 sekundy. Jednatřicetiletý Švýcar vybojoval druhý triumf v závodě Světového poháru a první ve sjezdu, v němž se dostal na stupně vítězů vůbec poprvé.

Defago navázal na den starý triumf svého krajana Carla Janky v superkombinaci. "Na vlně jeho vítězství byl celý tým odhodlán Carlův triumf zopakovat," řekl Defago agentuře Reuters. "Mohl to být kdokoliv, ale od tréninku jsem cítil, že mi sjezdovka sedí," uved. Švýcarům vyšel závod nadmíru skvěle, když se do první patnáctky prosadilo hned pět domácích lyžařů.

Miller obsadil 2. místo potřetí v sezóně

Defago se dočkal vítězství po sedmi letech, jediný předchozí úspěch zaznamenal v roce 2002 v super-G ve Val Gardeně. "Věřil jsem si a hlavně ve spodní části trati jsem jel perfektně. Ale vůbec mě nenapadlo, že bych mohl vyhrát tak prestižní závod, navíc doma ve Wengenu," tvrdil.

Obhájce celkového prvenství v seriálu Miller obsadil druhé místo již potřetí v sezóně a na vítězství čeká už 19 závodů. Třetí byl další Američan Marco Sullivan se ztrátou 38 setin.

Miller si po závodě stěžoval na potíže s levým kotníkem, který si zranil při prosincovém sjezdu v Beaver Creeku. "V zatáčkách doleva jsem vůbec nemohl nabírat rychlost," řekl jednatřicetiletý Američan.

Český lyžař Petr Záhrobský skončil na 53. pozici, za Defagem zaostal o 7,67 sekundy.

Sjezd SP lyžařů ve Wengenu:
1. Defago (Švýc.) 2:31,98, 2. Miller -0,20, 3. Sullivan (oba USA) -0,39, 4. Hoffmann (Švýc.) -0,58, 5. Osborne-Paradis (Kan.) -0,65, 6. Büchel (Licht.) -1,13, 7. Innerhofer (It.) -1,23, 8. Hudec (Kan.) -1,25, 9. Fill (It.) -1,26, 10. Cuche (Švýc.) -1,36, ...53. Záhrobský (ČR) -7,67.