Rubriky:

Lyže a snowboard

Albrechtův stav po pádu v Kitzbühelu je stabilní

23. ledna 2009 11:57 - INNSBRUCK

Stav švýcarského lyžaře Daniela Albrechta po těžkém pádu ve čtvrtečním tréninku na sjezd Světového poháru v Kitzbühelu je stabilní, podle ošetřujících lékařů ale zůstává v ohrožení života. Nikoli však v bezprostředním. Mistr světa v kombinaci stále leží v umělém kómatu v nemocnici v Innsbrucku.

"Noc byla v klidu, všechny jeho životní funkce jsou stabilní," řekl v pátek lékař švýcarského týmu Jacques Menetrey agentuře AP.

Pětadvacetiletý Albrecht při pádu utrpěl mozkolebeční trauma a potvrdilo se pohmoždění plic. Podle primáře oddělení intenzivní péče innsbrucké kliniky Norberta Mutze nedošlo k otoku mozku a i plíce stejně jako oběhový systém jsou stabilizovány. Přesto prý není vyhráno.

"Momentálně si není třeba dělat velké starosti. Momentálně," uvedl opatrně Mutz na odpolední tiskové konferenci. "Nejsem ale prorok. Nemůžu říct, jak se jeho stav bude v několika příštích dnech vyvíjet," dodal.

Primář zároveň vysvětlil, proč Albrechta nadále udržují v umělém spánku. "Pomáhá to šetřit orgány. Pacienta nepřetržitě monitorujeme a můžeme tak činit závěry, zda jsou jeho orgány stabilní," řekl Mutz, podle kterého existuje vysoká pravděpodobnost, že Albrecht se nebude muset potýkat s trvalými následky. "Naděje tu je a oprávněná. Ale jak už jsem řekl, nejsem prorok," uzavřel lékař.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard