Vítěz z Wengenu Defago vyhrál i sjezd v Kitzbühelu

KITZBÜHEL

Vítězem sjezdu v rakouském Kitzbühelu se stal švýcarský lyžař Didier Defago, který si dnes zopakoval týden starý triumf z Wengenu. Prestižní double získal jako dvanáctý sjezdař v historii Světového poháru.

Závod na slavné sjezdovce Streif, kde se jelo poprvé od roku 2004 na nezkrácené trati, vyhrál před dvojicí domácích reprezentantů. Na druhém místě skončil se ztrátou 17 setin sekundy Michael Walchhofer a třetí dojel vítěz pátečního superobřího slalomu Klaus Kröll.

"Je to neuvěřitelné, že jsem tak dlouho čekal na první vítězství ve Světovém poháru a teď mám hned další," radoval se jednatřicetiletý Defago, jenž vyhrál oba nejdůležitější sjezdy sezóny Světového poháru. "Byl to velmi náročný týden, ale v příštích hodinách si to určitě vychutnám. Vyhrát v Kitzbühelu byl můj sen, tady chce zvítězit každý."

O čtvrtou příčku se podělili Defagův krajan a obhájce loňského prvenství Didier Cuche s Američanem Bode Millerem. Čeští reprezentanti v Kitzbühelu nestartovali.

Walchhofer byl zklamaný

Walchhofer byl ze druhého místa lehce zklamán. "Musím říct, že jsem jel na vítězství. Takže když se v cíli rozsvítila dvojka, nebyl jsem úplně spokojený," přiznal Rakušan, jenž si i tak pojistil vedení v průběžném pořadí sjezdu. Na druhé místo se posunul Defago, který na Walchhofera ztrácí 12 bodů. O třetí příčku se dělí Kröll s Millerem.

Přípravu na sjezd v Kitzbühelu poznamenal těžký pád Švýcara Daniela Albrechta ve čtvrtečním tréninku, po kterém mistr světa v kombinaci stále leží v nemocnici v umělém kómatu. Bez pádu se neobešel ani závod. Američan T. J. Lanning byl po svém karambolu, při němž proletěl dvěma ochrannými sítěmi, převezen vrtulníkem do nemocnice s podezřením na přetržený přední zkřížený vaz v koleni.

V neděli čeká lyžaře v Kitzbühelu ještě slalom, který se bude započítávat se sobotním sjezdem do kombinace. Start prvního kola je na programu v 10:15.

Sjezd Světového poháru lyžařů v Kitzbühelu:
1. Defago (Švýc.) 1:56,09 min., 2. Walchhofer -0,17, 3. Kröll (oba Rak.) -0,29, 4. Cuche (Švýc.) a Miller (USA) oba -0,50, 6. Innerhofer (It.) -0,52, 7. Jerman (Slovin.) -0,72, 8. Thanei (It.) -0,76, 9. Poisson (Fr.) -0,90, 10. Maier (Rak.) -1,03.