Lyžařka Sudová skončila v Mt. Gabrielu těsně pod stupni vítězů

MT. GABRIEL

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila čtvrtá ve druhém závodu sezóny Světového poháru v jízdě v boulích. Na svahu v kanadském Mt. Gabrielu zajela třetí nejlepší kvalifikační jízdu, ve finále jí medailová pozice utekla vinou horšího času. Z vítězství se radovala Japonka Aiko Uemuraová.

Sudová se po třetím místě z úvodního závodu v Meribelu představila opět ve skvělém světle a předvedla jízdu technicky srovnatelnou s největšími soupeřkami. "Nebylo to tak špatné, ale já nesnáším brambory," prohlásila v rozhovoru s ČTK Sudová.

Skoky předvedla tradiční, helikoptéru s roznožkou a salto s krosem. Dvojitou helikoptéru, svůj trumf na tuto sezonu a hlavně do olympijských her za rok ve Vancouveru, trénovala dva dny, ale vsadila ještě na jistotu. "Kdybych nebyla po kvalifikaci do pátého místa, asi bych ji skákala," prohlásila. "Jinak jsem byla opatrnější," řekla.

Sudová byla v jízdě pomalejší, v cíli ztratila na vítězku dvě sekundy a přišla o potřebné desetiny bodů. "Rychlost je problém, já holt na těch placatejch kopcích nějak neumím jezdit," litovala.

Také v hodnocení disciplíny patří Sudové průběžná čtvrtá pozice za třemi medailistkami dnešního závodu. Druhé místo obsadila stejně jako na úvod sezony Kanaďanka Jennifer Heilová, třetí byla vítězka z Meribelu Hannah Kearneyová.

Mladší sestra úspěšné české reprezentantky Šárka obsadila v kvalifikaci 26. místo a do druhé jízdy nepostoupila.