Řezáč vyhrál suverénně Jilemnickou padesátku a má titul

BENECKO

Favorizovaný Stanislav Řezáč vyhrál s velkým náskokem téměř pěti minut Jilemnickou padesátku a stal se mistrem republiky v běhu na 50 kilometrů klasickou technikou. Mezi ženami v neděli zvítězila v 82. ročníku Hančova memoriálu na poloviční trati Zuzana Kocumová.

Řezáč dal startu v Krkonoších přednost před dalším závodem FIS Marathon Cupu v Marcialonze v Itálii, kde na trati 70 km klasicky vyhrál Švéd Jerry Ahrlin. Po třetím místě v Jizerské padesátce pětatřicetiletý lyžař z Jablonec nad Nisou bojuje o prémii 100 tisíc korun pro vítěze Patria Direct Ski Tour.

Do seriálu se započítávají ještě Orlický maraton a Šumavský skimaraton. Vítěze určí součet bodů ze tří absolvovaných závodů.

Jilemnická padesátka - mistrovství ČR v dálkovém běhu na lyžích:
Muži - 50 km klasicky: 1. Řezáč (Areco Hradec Králové) 2:17:16,8, 2. Novotný (Ski Team Jeseník) -4:55,5, 3. Sikora (VŠB TU Ostrava) -5:07,4, 4. Horálek (Jablonec n. N.) -5:10,6, 5. Valoušek -6:35,6, 6. Kupilík (oba Dukla Liberec) -8:00,0.
Ženy - 25 km klasicky: 1. Kocumová 1:25:34,3, 2. Chrástková (Nové Město n. M.) -1:04,1, 3. Jetmarová (Jablonec n. N.) -5:53,4, 4. Havlová (Elektro ČVUT Praha) -6:20,5, 5. Kupilíková (Sport club Plzeň) -9:09,4, 6. Jiřičková (Jilemnice) -10:19,3.