Rubriky:

Lyže a snowboard

Skokan Bystöl zřejmě dostane za THC čtyřměsíční trest

28. ledna 2009 17:14 - OSLO

Olympijský vítěz ve skoku na lyžích Lars Bystöl pravděpodobně dostane za svůj pozitivní dopingový test čtyřměsíční trest. Třicetiletý držitel zlaté medaile ze středního můstku z Turína neprošel loni v listopadu na závodě Norského poháru kontrolou, která v jeho moči objevila látku THC, jíž obsahuje hašiš a marihuana.

Čtyřměsíční trest pro kontroverzního Bystöla navrhla ve středu antidopingová komise v Oslu, její doporučení musí ještě schválit národní lyžařský svaz a olympijský výbor.

Bystöl je považován za promarněný talent. Dlouho měl problémy s alkoholem, kvůli kterým byl opakovaně vyloučen z reprezentace. Kvůli pití se dostal v minulosti nakrátko i do vězení, protože řídil pod vlivem alkoholu. Několikrát se v podnapilém stavu popral.

Třicetiletý skokan naposledy závodil loni v březnu v Kontinentálním poháru ve Vikersundu. Krátce předtím se dvakrát prosadil do první desítky v závodech Světového poháru, ale jinak nevybočil z tápání, které ho postihlo po překvapivém úspěchu na olympiádě v Turíně. Vedle zlata získal také bronz na velkém můstku a v soutěži družstev.

Ve Světovém poháru vyhrál jedinkrát, v únoru 2006 ovládl závod Turné čtyř můstků v Innsbrucku. Hned nato se stal mistrem světa v letech v soutěži družstev.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard