Záhrobská skončila v superobřím slalomu v Ga-Pa čtyřiadvacátá

GARMISCH-PARTENKIRCHEN

Česká lyžařka Šárka Záhrobská obsadila v superobřím slalomu v Garmisch-Partenkirchenu 24. místo a potřetí v této sezóně bodovala. V závodu Světového poháru zaostala o sekundu a 86 setin za vítěznou Američankou Lindsey Vonnovou, která vyhrála i páteční slalom.

Nejlepším výsledkem Záhrobské v sezóně v této disciplíně tak zůstává osmnáctá příčka z Lake Louise. Další česká reprezentantka Klára Křížová na body nedosáhla, s mankem 4,18 sekundy skončila v páté desítce.

Vonnová si pátým prvenstvím v sezóně upevnila pozici v čele celkové klasifikace. "Jsem v dobré formě a mám i spoustu sebevědomí. Ale pro Val d'Isere nejsem velkou favoritkou super-G, mým hlavním cílem je sjezd a superkombinace," uvedla všestranná lyžařka v cíli. Mistrovství světa ve Val d'Isere začne v úterý právě superobřím slalomem žen.

Druhé místo v neděli obsadila Švédka Anja Pärsonová, třetí skončila její krajanka a vítězka z Cortiny Jessica Vikarbyová-Lindellová.

Superobří slalom SP ve sjezdovém lyžování žen v Ga-Pa:
1. Vonnová (USA) 1:22,16, 2. Pärsonová -0,39, 3. Lindellová-Vikarbyová (obě Švéd.) -0,72, 4. Fanchiniová (It.) -0,74, 5. M. Rieschová (Něm.) -0,80, 6. Suterová (Švýc.) -0,83, 7. Görglová (Rak.) -0,85, 8. Aufdenblattenová (Švýc.) -1,02, 9. Marchandová-Arvierová (Fr.) -1,12, 10. Rebensburgová (Něm.) -1,20, ...24. Záhrobská -1,86, 46. Křížová (obě ČR) -4,18.