Rubriky:

Lyže a snowboard

O sjezdařské MS přišli kvůli zranění i Zakouřilová a Vráblík

8. února 2009 12:57 - VAL D´ISERE

Zdravotní problémy českých lyžařů nekončí. Po Ondřeji Bankovi, který svou účast na sjezdařském šampionátu ve Val d'Isere vzdal kvůli potížím s jizvou po rok staré zlomenině holenní a lýtkové kosti, přišli o start na mistrovství světa kvůli zranění také Petra Zakouřilová a Martin Vráblík.

Zakouřilová měla jet čtvrteční obří slalom a sobotní slalom speciál, ale týden před šampionátem si poranila koleno a nestihla se zotavit. Vráblík měl problém s kolenem už při výpadku v prvním kole slalomu Světového poháru v Kitzbühelu. Kloub proto nenamáhal a čekal až do startu úvodní disciplíny MS superobřího slalomu.

"Asi po pěti brankách mi v kolenu píchlo a bylo jasné, že je to špatné. Tak jsem hned vyjel z trati," vrátil se český reprezentant ke středečnímu závodu. Vyšetření už v České republice ukázalo přetržený zkřížený vaz. "Příští týden půjdu asi na operaci. A vypadá to tak na pět měsíců bez lyží," pravil Vráblík.

Naopak ve start v závěrečném slalomu věří Filip Trejbal, který byl minulý týden v úterý v rakouském Schladmingu na operaci slepého střeva. "Můj stav se zlepšuje, takže na začátku příštího týdne odjedu do Val d'Isere a zkusím zde absolvovat pár tréninků, abych viděl, jak na tom jsem," řekl spolupracovníkovi ČTK.

O startu juniorského mistra světa ve slalomu příští týden v neděli se rozhodne podle aktuální situace. "Přičemž stále platí to, že udělám vše pro to, abych závod stihnul," dodal závodník Dukly Liberec.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard