Sdruženář Churavý doběhl v Klingenthalu devátý, vyhrál Koivuranta

KLINGENTHAL

Český sdruženář Pavel Churavý obsadil deváté místo na Světovém poháru v Klingenthalu. V předposledním závodu před mistrovstvím světa v Liberci zvítězil vedoucí muž seriálu Fin Anssi Koivuranta, jenž o svém sobotním prvenství prakticky rozhodl už ve skoku, v kterém si zajistil více než minutový náskok.

První část závodu se dnes kvůli silnému větru nekonala, a tak se započítávaly výsledky pátečního tréninku. Ten vyšel i Churavému, který předvedl skok dlouhý 127 metrů. Do běhu na 10 km vyrážel v početné skupince jako čtvrtý, výhodné umístění ale neudržel.

Koivuranta si připsal již šestý triumf v sezon. Druhý skončil se čtvrtminutovou ztrátou tradičně nejlepší běžec Magnus Moan z Norska a třetí byl jeho krajan Jan Schmid.

Skvělý běžecký výkon předvedl talentovaný Miroslav Dvořák, jenž si polepšil o téměř dvacet příček a skončil patnáctý. Bodoval také osmnáctý Tomáš Slavík. Aleš Vodseďálek už do běhu nenastoupil.

V případě zlepšení povětrnostních podmínek uvažovali organizátoři o tom, že si sdruženáři dnes večer ještě tréninkově zaskáčou a tento výkon se jim v případě potřeby bude počítat do nedělního závodu. V Klingenthalu však stále foukal silný vítr, a tak byla skokanská část naplánována na neděli ve 12:30, běžecká část začne v 15:15.

SP v severské kombinaci - Klingenthal (Něm.)
1. Koivuranta (Fin.) 27:16,7, 2. Moan -15,4, 3. Schmid (oba Nor.) -1:04,1, 4. Kircheisen (Něm.) -1:04,6, 5. Demong (USA) -1:07,1, 6. Kobajaši (Jap.) -1:10,4, 7. Gruber (Rak.) -1:20,6, 8. Frenzel (Něm.) -1:21,6, 9. Churavý (ČR) -1:22,1, 10. Edelmann (Něm.) -1:31,7, ...15. Dvořák -2:11,9, 18. Slavík (oba ČR) -2:21,0.
Průběžné pořadí SP (po 20 z 25 závodů): 1. Koivuranta 1133 b., 2. Moan 1070, 3. Kircheisen 840, 4. Demong 720, 5. Stecher (Rak.) 575, 6. Schmid 558, ...13. Churavý 344, 29. Dvořák 117, 37. Slavík 85.