Rubriky:

Lyže a snowboard

Hromadný závod biatlonistů na MS ovládl Rakušan Landertinger

21. února 2009 10:27 - PCHOJNGČCHANG

Biatlonovým mistrem světa v závodě na 15 kilometrů s hromadným startem se v sobotu překvapivě stal Rakušan Dominik Landertinger. Druhý skončil v Pchjongčchangu jeho krajan Christoph Sumann před Ivanem Čerezovem z Ruska. Čeští biatlonisté na startu nebyli.

Vítěz předchozích tří individuálních závodů Ole Einar Björndalen z Norska doběhl čtvrtý. Nejúspěšnější biatlonista všech dob přitom mířil k opětovnému triumfu, protože ještě na poslední střelbu přijel jako první se zhruba půlminutovým náskokem před pronásledovateli. Dvakrát však netrefil terč, takže po trestných kolech se do závěrečného úseku vydala společně čtyřčlenná skupina.

V ní měl pětatřicetiletý Björndalen, který startoval ve všech předchozích závodech včetně štafety, nejméně sil. Na útok dvacetiletého Landertingera nezareagovali ale ani ostatní soupeři, od Čerezova s Björndalenem se pak odpojil i Sumann, jenž s devítisekundovou ztrátou završil rakouský double. Pro Rakousko to byly první individuální medaile z MS od roku 2000, kdy v Oslu Wolfgang Rottmann a Ludwig Gredler oslavili rovněž dvojnásobný triumf.

Björndalen před sebe musel v stoupání pustit i Čerezova a svoji bohatou medailovou sbírku třináctinásobný mistr světa tentokrát nerozšířil. Cílem proběhl s mankem 21 sekund na vítěze, od bronzu jej dělilo sedm sekund.

MS v biatlonu - závod mužů s hromadným startem (15 km):

1. Landertinger 38:32,5 min. (3 tr. okruhy), 2. Sumann (oba Rak.) -8,9 (3), 3. Čerezov (Rus.) -13,9 (2), 4. Björndalen (Nor.) -21,1 (3), 5. Rösch (Něm.) -34,7 (4), 6. Sikora (Pol.) -36,5 (5), 7. Čudov (Rus.) -45,9 (4), 8. Eder (Rak.) -50,6 (2), 9. S. Fourcade (Fr.) -52,8 (3), 10. De Lorenzi (It.) -53,5 (3).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard