Skikrosař Kraus skončil v dalším závodě SP v Branäs pátý

BRÄNÄS

Jediná nevydařená jízda odsoudila českého skikrosaře Tomáše Krause na páté místo v závodu Světového poháru v Branäs. Vedoucí muž celkového hodnocení neuspěl pouze v semifinále, kde dojel na třetím místě a musel se spokojit s účastí v malém finále. To nakonec vyhrál a již potřetí v sezoně skončil pátý.

Skikrosař Tomáš Kraus

Díky vyrovnaným výsledkům Kraus stále tři závody před koncem drží vedení v seriálu. Na druhého Kanaďana Christophera Delboska má náskok 95 bodů.

Vítězství si připsal ve Švédsku domácí Lars Lewen, jenž kraloval už pondělní kvalifikaci. Jedinou porážku mu připravil v semifinále právě Delbosco, v rozhodující jízdě si oba pozice prohodili.

Závod SP ve skikrosu v Branäs:
Muži: 1. Lewen (Švéd.), 2. Delbosco (Kan.), 3. Schmid (Švýc.), 4. Puckett (USA), 5. Kraus (ČR), 6. Zangerl (Rak.), ...43. Šafář, 54. Čermák (oba ČR).
Průběžné pořadí SP (po 7 z 10 závodů): 1. Kraus 445, 2. Delbosco 350, 3. Lewen 328, ...25. Šafář 65.
Ženy: 1. Davidová (Fr.), 2. Huttaryová (Rak.), 3. McIvorová (Kan.), 4. Iljansová (Švéd.), 5. Boulangeatová (Fr.), 6. Gutensohnová (Rak.), ...35. Baierová (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 7 z 10 závodů): 1. Davidová 580, 2. Huttaryová 348, 3. McIvorová 309.