Rubriky:

Lyže a snowboard

Už si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy vypadl v 1. kole, přiznal Kraus

2. března 2009 12:54 - PRAHA

Chtěl potřetí za sebou vyhrát titul mistra světa. Pondělní závod v japonském Inawaširu však Tomáši Krausovi vůbec nevyšel a skončil už v prvním kole. Celkově obsadil český skikrosař třiadvacáté místo. „Je to pro mě velké zklamání. Na startu jsem udělal chybu, neprojel jsem dobře terénní vlnu a soupeři mě tam zavřeli. Snažil jsem se je dojet. Už se mi to ale nepovedlo,“ vyprávěl Kraus.

Zítra oslaví Tomáš Kraus pětatřicáté narozeniny, chtěl si dát hezký dárek v podobě medaile z mistrovství světa. Jeho sen se však rozplynul už v prvním kole, kdy dojel do cíle poslední a musel se smířit s celkovým třiadvacátým místem. „Je to pro mě velké zklamání. Na startu jsem udělal chybu, neprojel jsem dobře terénní vlnu a soupeři mě tam zavřeli. Snažil jsem se je dojet. Už se mi to ale nepovedlo,“ vyprávěl Kraus novinářům v telefonickém rozhovoru. „Už si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy vypadl v prvním kole,“ dodal (bylo to v roce 2004 pozn. red.).

Závod vyhrál Rakušan Andreas Matt, druhý skončil jeho krajan Zangerl. „Rakušanům dnes jely skvěle lyže. Mých nástupců je hodně, ale nejraději bych neměl žádného. Andreasovi to ale přeji, celou sezónu měl skvělé výsledky a je to fajn týpek,“ prohlásil skikrosař. "Už když jsem tady začal trénovat, nebyl jsem ve své kůži. Další den jsem se sice cítil lépe, ale v den závodu to zase nebylo ono. Nevypořádal jsem se s tím. Trať mi nesedla, byla hodně rozbitá. Neustále ji prosolovali. V hlubokém a měkkém sněhu se zejména po kvalifikaci tvořily rýhy a díry," vyprávěl Kraus.

Světový pohár chce vyhrát už počtvrté

Nyní se už trojnásobný vítěz SP začíná soustředit na další závody. "Každá série musí jednou skončit. Důležité je nezaseknout se. Myslím si, že se s tím vyrovnám dobře, protože to ke sportu patří. Sezóna pokračuje ještě třemi závody Světového poháru a já už jsem myšlenkami ve Švýcarsku. Chtěl bych SP dotáhnout do zdárného konce,“ netajil se Kraus svým přáním - získat čtvrtý glóbus.

Jestli pojede Kraus mistrovství světa za dva roky, zatím netuší. „Samozřejmě, že jsem se téhle myšlenky dotkl a rád bych si spravil chuť. Je to ale ještě hodně daleko a já se nejdříve musím soustředit na olympijské hry ve Vancouveru,“ prohlásil lyžař. 

Na příští sezónu by se měl český lyžař připravovat také s Francouzi a Nory. „Jsem rád, že budu moci trénovat ve větší skupině. Jsme už dohodnuti s Nory. Potřebuji jezdit ve více lidech než jen ve dvou. Sehnat další čtyři nebo pět však není úplně jednoduché. Teď budeme moci mezi sebou soutěžit a zkoušet si předjíždějící manévry. Zároveň se ale pokusím neukázat soupeřům vše ze své taktiky,“ uzavřel Kraus.

Veronika Feltová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard